امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۲۱:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80605
تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، نیروهای ارتش سوریه در ادامه عملیات‌های خود در شهر «حلب» امروز شنبه موفق شدند، ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، نیروهای ارتش سوریه در ادامه عملیات‌های خود در شهر «حلب» امروز شنبه موفق شدند، در 2 محور «الشیخ سعید» و «العامریه» پیشروی چشمگیری را محقق کنند و ده‌ها تروریست را به هلاکت برسانند.

در این عملیات نیروهای ارتش سوریه کنترل کامل منطقه «المطاحن» را در دست گرفتند که ما بین 2 منطقه «الشیخ زیاد» و «الطعانه» در مسیر الشیخ نجار قرار دارد.

رسیدن کمک‌های بشر دوستانه به حلب

اما از دیگر اخبار خوشایندی که امروز از شهر حلب به گوش رسید، رسیدن کاروان‌های کمک‌های امدادی و بشر دوستانه دولت سوریه و همچنین سازمان‌های کمک‌رسانی و امداد به دست اهالی این شهر پس از تامین امنیت بزرگراه بین المللی حلب به دست ارتش سوریه بود.

این کمک‌های مواد غذایی اساسی و دارو و تجهیزات پزشکی را در برمی‌گرفت که در میان اهالی در محاصره شهر حلب توزیع شد.

شنیده شدن صدای انفجار

از سوی دیگر خبرنگار فارس در دمشق گزارش داد که ساعتی پیش صدای انفجاری قوی در منطقه «المحافظه» شهر حلب به گوش رسید و پس از آن ستونی از دود به آسمان برخاست بدون اینکه دلیل و یا عامل این انفجار مشخص شده باشد. اما منطقه المحافظه منطقه‌ای است که اداره امنیت حلب در آن قرار دارد.

شکست گفت‌وگوها برای وصل برق حلب

منابع آگاه محلی در شهر حلب به خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس توضیح دادند که تلاش شخصیت‌های شهر حلب برای باز گرداندن برق به این شهر که یک هفته است، توسط گروه‌های مسلح قطع شده و به دنبال خود قطعی آب این شهر را نیز درپی داشته، بدون نتیجه باقی ماند.

این منابع در این خصوص تصریح می‌کنند که مذاکرات شخصت‌های شهر حلب با گروه مسلح جبهه اسلامی که کنترل نیروگاه برق «الزربه» را در دست دارند، امروز بی‌نتیجه ماند. نیروگاه برق «الزربه» بخش اعظم برق شهر حلب را تامین می‌کند.

منابع مذکور تاکید کردند که مذاکرات به صورت مستقیم با گروه‌های مسلح انجام نشده بلکه یکی از عشایر شهر اعزاز در شمال حلب میانجیگری این گفت‌وگوها را برعهده داشته و مذاکرات به صورت غیر مستقیم دنبال می‌شود.

این منابع که به دلایل امنیتی از افشای هویت خود خودداری کردند، دلیل ناکامی و شکست مذاکرات را پافشاری گروه‌های مسلح جهت آزاد سازی تعداد زیادی از عناصر دربند سازمان القاعده که در یکی از زندان‌های شهر حلب به سر می‌برند، ارجاع دادند.

حمله خمپاره‌ای به شهر حلب

اما در ادامه تشدید اوضاع امنیتی در شهر حلب که با قطع برق برای نهمین روز متوالی و قطعی مکرر آب مواجه است، گروه‌های مسلح امروز با شلیک 5 موشک و 7 خمپاره مناطق مسکونی السلیمانیه، الفیلات، العزیزیه و السریان الجدیده را گلوله باران کردند.

گزارش شده در جریان این عملیات دست‌کم 5 شهروند سوری کشته و چندین نفر نیز زخمی شدند.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها