امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۱:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80610
تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری این کشور ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری این کشور را اعلام کرد که بر اساس آن عبدالله عبدالله با کسب 44.9  درصد در صدر و اشرف غنی احمد زی با کسب 31.5 درصد آرا مقام دوم این فهرست را به خود اختصاص داد.

بنابراین بر اساس قانون انتخابات افغانستان هیچ یک از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری افغانستان حد نصاب لازم (1+50 درصد آرا) را بدست نیاوردند و احتمالا این انتخابات به دور دوم کشیده خواهد شد.

قرار بود این نتیجه مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری افغانستان روز پنجشنبه، 4 اردیبهشت اعلام شود اما در موعد مقرر، سومین نتایج بخش از نتایج مقدماتی که 80.52 درصد آرا را شامل می‌شد از سوی کمیسیون انتخابات این کشور اعلام شد.

با این حال بر اساس اعلام نتایج 82.52 درصد آرا که در چهارم اردبیهشت اعلام شد نیز عبدالله عبدالله 43.7 درصد آرا، اشرف‎غنی احمدزی 32.9 درصد آرا و زلمی رسول 11.7 درصد آرا را از آن خود کرده بودند.

قرار است پس از رسیدگی کامل به شکایت‎های انتخاباتی، نتایج نهایی این انتخابات به تاریخ 24 اردیبهشت(تا کمتر از 20 روز دیگر) اعلام شود.

اگر هیچ یک از کاندیداهای ریاست جمهوری افغانستان نتوانند در دور اول این انتخابات 1+50 درصد آرا را کسب کنند، 2 کاندیدای پیشتاز در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان با هم به رقابت خواهند پرداخت.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها