امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۰۱:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80613
تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از دبکا فایل، این سایت تحلیلی صهیونسیتی نوشته، برکناری سرلشکر «آویو کوچاوی»، رئیس اداره ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از دبکا فایل، این سایت تحلیلی صهیونسیتی نوشته، برکناری سرلشکر «آویو کوچاوی»، رئیس اداره اطلاعات ارتش رژیم صهیونیستی ناشی از «اشتباهات راهبردی وی در سوریه و مصر»  بود.

بر اساس این گزارش « کوچاوی» که به خاطر تقویت قوای نظامی ارتش رژیم صهیونیستی، محبوبیت زیادی در این ارگان داشت، در پی ارائه تحلیل های غلط از اوضاع سوریه و مصر به دولتمردان این رژیم و غافلگیر شدن تل آویو از تحولات این دو کشور همسایه از کار برکنار شده است.

این گزارش می افزاید: « کوچاوی به پایدار بودن دولت محمد مرسی و قریب الوقوع بودن سقوط دولت بشار اسد معتقد بود که با پیش رفتن زمان و اثبات اشتباه بودن این تحلیل، مقامات اسرائیل که در قاهره غافلگیر و در دمشق سرخورده شده بودند، این افسر قدیمی ارتش رژیم صهیونیستی را از مسند خود برکنار کردند.»

تحلیلگر دبکا فایل دست کم گرفتن قدرت حزب الله در لبنان» و شگفت زدگی سران تل آویو از تأثیر حضور رزمندگان این جنبش در عرصه تحولات نظامی را  نیز بعنوان عامل سوم متقاعد شدن کابینه صهیونیستی برای خلع ید رئیس اطلاعات ارتش ذکر کرد.

انتهای پیام/ج
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها