امروز : شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 17
۲۳:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8062
تاریخ انتشار: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۴۴
تعداد بازدید: 114
سیدمهدی رضایت مدیرکارگروه توسعه منابع انسانی ستاد فناوری نانو در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ...

سیدمهدی رضایت مدیرکارگروه توسعه منابع انسانی ستاد فناوری نانو در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهارداشت: با توجه به ضرورت جهت‌دهی پایان‌نامه‌های دانشجویی به سمت حل مسائل صنعتی و تأکید کارشناسان و مسئولان علمی و فناوری کشور به حمایت از پایان‌نامه‌های با موضوع فناوری‌های نوین، طرح «حمایت گام به گام از پایان‌نامه‌های دانشجویی فناوری نانو» از ابتدای مهرماه امسال اجرا می‌شود.

وی افزود: در این طرح هر پایان‌نامه دانشجویی مرتبط با فناوری نانو، در سه مولفه‌ مسئله محوری، کیفیت علمی و کیفیت کاربردی ارزیابی شده و متناسب با امتیاز کسب شده، تا سقف 120 میلیون ریال حمایت تشویقی دریافت می‌کند.

وی با بیان اینکه حمایت‌ها با ارزیابی شاخص‌های خاص مورد حمایت قرار می‌گیرد، گفت: در شاخص‌های مسئله محوری، موضوع پایان‌نامه باید در راستای نیاز یک صنعت یا یک شرکت دانش بنیان تعریف شود.

به گفته رضایت، ارزیابی شاخص‌های کیفیت علمی نیز با ارائه مطالعه مروری پتنت، پذیرش مقاله ISI و ثبت اختراع مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مدیرکارگروه توسعه منابع انسانی ستاد فناوری نانو افزود: شاخص‌های کیفیت کاربردی با بررسی تولید نمونه اولیه، ساخت تجهیزات و پذیرش در یک مرکز رشد و تداوم تحقیقات ارزیابی می‌شود.

وی با بیان اینکه حمایت از پایان‌نامه‌ها در مراحل مختلف صورت می‌گیرد، اظهار داشت: در مرحله اول برای پروپوزال‌هایی که از سوی کمیته علمی ستاد نانو مرتبط با فناوری ‏نانو تشخیص داده شوند، مبلغ 5 میلیون ریال به دانشجوی کارشناسی ارشد و مبلغ 10 میلیون ‏ریال به دانشجوی دکتری تخصصی (‏PhD‏) پرداخت می‌شود.

رضایت افزود: همچنین در مرحله دوم پس از تصویب پروپوزال، دانشجو به مدت 2 سال فرصت دارد تا به هر دستاوردی متناسب با شاخص‌ها دست یافت مستندات مربوطه را ارائه کند و به ازای هر امتیاز، مبلغ یک میلیون ریال به مبلغ حمایت ‏تشویقی وی افزوده می‌شود.‏

به گفته وی، مبلغ حمایت از استاد راهنمای پایان‌نامه در هر مرحله 50 درصد مبلغی است که به دانشجو تعلق می‌گیرد.

وی گفت: این طرح از ابتدای مهرماه امسال آغاز شده و تا ابتدای مهرماه 1394 اجرا می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار