امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۴:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80632
تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
«ماهر مرهج» دبیرکل حزب «جوانان سوریه» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تصریح کرد: تحولات میدانی بزرگی که ...

«ماهر مرهج» دبیرکل حزب «جوانان سوریه» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تصریح کرد: تحولات میدانی بزرگی که به دست ارتش و نیروهای مسلح سوریه در بسیاری از جبهه‌های درگیری روی داد و بسیاری از آنها تحولات استراتژیک نیز به شمار می‌آیند، مانند پاکسازی منطقه القلمون و برخی از مناطق حلب و لاذقیه موجب شد تا در سطح منطقه‌ای تعامل دیگری با بحران سوریه صورت گیرد.

مرهج درباره ملاقات اخیر سفیر عربستان سعودی و دیدار وی با «هاشمی رفسنجانی»، رئیس جمهوری اسبق ایران گفت: این دیدار در واقع چیزی جز اولین نشانه‌های این تغییر و تحولات جدید و تلاش عربستان سعودی برای بازنگری در سیاست‌های خود با تمرکز بر محور ایرانی نیست.

وی در ادامه با اشاره به اختلافات کشورهای عربی حوزه خلیج فارس گفت: عربستان سعودی تمام تلاش خود را بر این امر متمرکز کرده بود که سیطره خود را بر کشورهای عرب منطقه تحمیل کند و به این طریق خود را به عنوان یک بازیگر تاثیرگذار و مورد حمایت غرب در منطقه مطرح کند.

مرهج تاکید کرد: طبیعی است که عربستان سعودی به این راحتی تسلیم شرایط جدید منطقه‌ای نشود و به راحتی در برابر سیاست‌های ایران تسلیم نشود.

وی درباره اوضاع داخلی عربستان سعودی نیز گفت:‌ عربستان در داخل مرحله تنش و ضعف را سپری می‌کند و طبیعی است که از ناکامی و شکست طرح‌هایش در سوریه و نیروهایی که زمانی برای براندازی نظام در سوریه به آنها تکیه کرده، اما نتوانستند، هیچ یک از اهدافش را محقق نکردند، احساس یاس و ناامیدی بسیاری می‌کند، به ویژه آنکه اکنون با اعلام برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سوریه نیز مواجه شده که ضربه‌ای مهلک بر طرح‌های عربستان در سوریه است که با آمریکا و انگلیس بر سر براندازی نظام در سوریه آن هم در موعدی 3 ماهه شرط بندی کرده بود.

دبیرکل حزب «جوانان سوریه» سخنان خود را با این گفته پایان داد که عربستان امروز نه تنها احساس می‌کند، هرآنچه طی 3 سال علیه سوریه رشته کرده بود، هم اکنون پنبه شده، بلکه در عرصه منطقه‌ای نیز در آستانه از دست دادن جایگاه و موقعیت استراتژیک خویش در مقابل تقویت جایگاه و موقعیت ایران است.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها