امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۰۸:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8065
تاریخ انتشار: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۵۵
تعداد بازدید: 150
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری اتریش، «بویکو بوریسف» نخست‌وزیر پیشین بلغارستان و رهبر حزب محافظه‌کار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری اتریش، «بویکو بوریسف» نخست‌وزیر پیشین بلغارستان و رهبر حزب محافظه‌کار (GERB) که در انتخابات اخیر در این کشور پیروز شده بود، خواستار برگزاری انتخابات مجدد شد.

وی دلیل این درخواست خود را پیدا شدن تعدادی برگ رای تقلبی اعلام کرد.

بوریسف گفت: «برای نخستین‌بار در تاریخ بلغارستان احتمالا حزبی در انتخابات پیروز شده است، نتیجه را زیر سوال می‌برد و البته این به صورت جدی نقض مقررات است. (در چنین شرایطی) بهترین راه حل برگزاری انتخابات مجدد است.»

حزب (GERB) در انتخابات اخیر،حدود یک سوم آرا را به خود اختصاص داد. سوسیالیست‌ها دیگر حزب شرکت‌کننده در این انتخابات با اشاره به پیدا شدن بیش از 350 هزار برگه رای گیری که به طور غیرقانونی چاپ شده اند، احتمال تقلب گسترده را مطرح کردند.این برگه ها در چاپخانه ای که متعلق به یکی از اعضای حزب بوریسوف است پیدا شده‌اند.

انتخابات پارلمانی بلغارستان یکشنبه گذشته، 3 ماه پس از استعفای دولت بوریسف در پس اعتراض‌های گسترده مردمی به فساد و وضعیت نابسامان اقتصادی برگزار شد.
انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار