امروز : سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 22
۰۰:۱۳
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80654
تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 95
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی فرهنگستان علوم، آنتوان زایلینگر (Prof. Anton ZEILINGER) رئیس آکادمی علوم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی فرهنگستان علوم، آنتوان زایلینگر (Prof. Anton ZEILINGER) رئیس آکادمی علوم اتریش که در زمره فیزیک‌دانان بزرگ جهان است و چهار تن از دانشمندان عضو آن آکادمی: میشائل آلرام معاون آکادمی علوم اتریش، گئورگ براسو رئیس دپارتمان ریاضیات و علوم طبیعی آکادمی علوم اتریش، فلوریان شوارت رئیس مؤسسه ایرانشناسی آکادمی علوم اتریش و برت فراگنر عضو حقیقی دپارتمان تاریخ و فلسفه آکادمی علوم اتریش، از سیزدهم تا بیستم اردیبهشت سال جاری، میهمان «فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران» هستند.

این هیأت روز یکشنبه چهاردهم اردیبهشت ماه در محل فرهنگستان علوم با رضا داوری اردکانی رئیس فرهنگستان و تعدادی از استادان عضو فرهنگستان و برخی دیگر از استادان و دانشمندان کشور ملاقات خواهند کرد.

در این دیدار ضمن تمدید تفاهم‌نامه همکاری میان دو آکادمی، آنتوان زایلینگر رئیس آکادمی علوم اتریش در جمع استادان سخنرانی خواهد کرد. طبق برنامه‌ریزی فرهنگستان علوم این هیأت با برخی دیگر از مسئولان عالی رتبه علمی و فرهنگی کشور نیز ملاقات می‌کنند.

ملاقات با سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور، آیت‌الله سیدمحمدخامنه‌ای رئیس بنیاد ایرانشناسی، غلامعلی حداد عادل رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، ابوذر ابراهیمی ترکمان رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، سیدکاظم موسوی بجنوردی رئیس مرکز دایره‌المعارف بزرگ اسلامی، رضا روستاآزاد رئیس دانشگاه صنعتی شریف و سخنرانی رئیس آکادمی علوم اتریش در سمینار فیزیک آن دانشگاه و همچنین بازدید از گروه محاسبات کوانتوم دانشگاه صنعتی شریف، و ملاقات حسین سالار آملی قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در امور بین‌الملل از جمله دیدارها و برنامه‌های دیگر رئیس و اعضای آکادمی علوم اتریش در تهران است.

طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته از سوی فرهنگستان علوم این گروه به شهرهای اصفهان و شیراز نیز عزیمت می‌کنند و ضمن بازدید از آثار تاریخی این دو شهر با برخی مسئولان دانشگاه‌های اصفهان و شیراز دیدار خواهند کرد.

رئیس آکادمی علوم اتریش در دانشگاه اصفهان در جمع استادان دانشکده فیزیک و گروه کوانتوم اپتیک سخنرانی خواهد داشت. همچنین هیأت اتریشی در شیراز با مجید ارشاد لنگرودی سرپرست دانشگاه شیراز ملاقات می‌کنند. 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار