امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۰:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80673
تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید عباس صالحی معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ظهر امروز با حضور ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید عباس صالحی معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ظهر امروز با حضور در خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بخش‌های مختلف بازدید کرد و با برخی دبیران حوزه‌های مختلف به گفت‌وگو پرداخت.
 
* موسوی: سایت مخصوص افغانستان بزودی راه اندازی می‌شود

در این دیدار سید نظام‌الدین موسوی مدیر عامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دیدار با سید عباس صالحی معاون فرهنگی وزیر ارشاد و رئیس نمایشگاه کتاب اظهار داشت: به رغم همه انتقاداتی که ما به وزارت ارشاد و موضوع فرهنگ داریم اما در حوزه معاونت فرهنگی به خصوص در حوزه کتاب، که در ماهیت امر مهم است و مسئولان ارشد نظام و رهبر انقلاب اسلامی تاکید ویژه‌ای دارند، از این رو حضور شما در این معاونت باعث دلگرمی است.

به گفته موسوی، حوزه معاونت فرهنگی همواره باید فرصت حضور افرادی باشد که هم مبانی را بشناسد و هم به خطوط قرمز اشراف داشته باشند؛ فعالان این عرصه به طور طبیعی دیدگاه‌ها و مطالباتی دارند که ممکن است برخی از آنها صنفی باشد، لذا برخی در پی آن بودند فردی از این جنس در این معاونت حضور یابد اما معرفی شما به عنوان معاون فرهنگی مایه اطمینان و برکت شد.

مدیرعامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به حوزه کتاب اشاره کرد و افزود: حوزه کتاب همواره برای ما هم فرصت بوده و هم تهدید چون کتابخوانی مورد تاکید جدی نظام و رهبر انقلاب بوده است، گسترش فرهنگ کتابخوانی همواره در راس امور قرار دارد، اما در عین حال لبه دیگر حساسیت نسبت به ورود رگه‌های ناسالم به این حوزه بوده که با هشدار همراه است.

وی ضمن اشاره به سفر اخیر خود به افغانستان گفت: ظرفیت خوبی در این کشور وجود دارد، زبان فارسی در افغانستان تقریبا همگانی است و عموما پشتو زبان‌ها هم فارسی را می‌فهمند، اما ظرفیت خوبی در این کشور وجود دارد که با برنامه‌ریزی باید از آن بهره برد. در پی آن هستیم تا سایت مخصوص افغانستان را راه اندازی کنیم، طراحی آن آماده شده و ظرف دو ماه آینده نیز افتتاح خواهد شد. رویکرد در این سایت در راستای زبان فارسی خواهد بود و با دید سیاسی بارگذاری نخواهد شد.

وی در پایان سخنان خود نمایشگاه کتاب را بزرگترین پروژه فرهنگی دانست و برای مسئولان برگزار کننده دوره بیست و هفتم آن آرزوی موفقیت کرد.
 
* صالحی: مهمترین مشکل طی دو یا سه دهه اخیر کم توجهی مدیران فرهنگی به جایگاه نخبگان بوده است

در ادامه این دیدار سید عباس صالحی معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: بنده از حوزه رسانه به حوزه فرهنگی ورود کردم، یکی از مواردی که همواره به خودم یادآوری می‌کنم دغدغه اهل رسانه است، اینکه اگر رسانه درست عمل کند یک جزء مکمل
مدیریت فرهنگی خواهد بود.

صالحی تصریح کرد: نقش رسانه‌ها تعیین کننده، مکمل و اساسی است به این می‌توان اضافه کرد رسانه‌هایی را که به تعبیر رهبر انقلاب در یک جبهه فرهنگی واحدی حرکت می‌کنند، مسیر و مبدا آنها یکسان است اما ممکن است اختلاف سلیقه‌هایی وجود داشته باشد اما همه با نگاه مشترک صورت می‌گیرد و نهایتا احساس نیاز به این نقطه‌های تکمیلی به چنین رسانه‌هایی تشریع پیدا می‌کند.

معاون فرهنگی وزیر ارشاد تصریح کرد: خیلی وقت‌ها شاید اشکالات ما در این دو یا سه دهه این بوده که مدیران فرهنگی به جایگاه نخبگانی کم توجه بوده‌اند، این دو ضلع برای مدیران فرهنگی از اهمیت ویژه برخوردار است، این انتظار وجود دارد با استعدادی که در خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس وجود دارد به خصوص در حوزه فرهنگی که تعداد قابل توجهی تولید خبر و تاثیرگذاری دارد، برای امثال ما فرصت است که باید قدر بدانیم و از آن استفاده کنیم.

وی ادامه داد: مهم این است گفت وگوهایی اتفاق بیفتد گاهی موضوعی که از بیرون چیز دیگری است اما پس از گفت‌گو پشت صحنه‌ چیز دیگری را نمایش می‌دهد، طبعا آنچه در حال وقوع است با این گفت‌وگوها مشخص‌تر می‌شود تا آنچه رخ می‌دهد اینکه در چه پازلی در حال حرکت است و می‌خواهد به کجا منتهی شود.

معاون وزیر ارشاد با این جملات که ما نباید خودسانسوری را به جریان رسانه منتقل کنیم، با استقبال از فضای نقد ابراز داشت: شاید یکی از سختی‌ها مسیر حرکت فرهنگی این باشد که عده‌ای خواب هستند و عده‌ای به حدی فضا را وارد دلهره می‌کنند، که توازن برقرار نمی‌شود باید به این مهم توجه ویژه داشت. در عین اینکه نقش رسانه باید حفظ شود نباید دلهره‌هایی را پدید آورد تا افرادی که در فضای مدیریت فرهنگی هستند کار برایشان سخت شود و هم برای دیگرانی که از بیرون به کار آنها نگاه می‌کنند موضوع دشوار شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها