امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۳:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80675
تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اولین نشست ادبی آژانس غزال با محوریت کارگاه داستان‌نویسی خلاق در محل آژانس برگزار شد. این ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اولین نشست ادبی آژانس غزال با محوریت کارگاه داستان‌نویسی خلاق در محل آژانس برگزار شد.

این نشست که با حضور نویسندگان و اساتید مطرح داستان‌نویسی و ادبیات از جمله محمدحسن شهسواری، کیوان عسگری، فرهاد حسن‌زاده، آتوسا افشین‏نوید، سارا سالار، مهدی ربی و محمد قاسمی‌پور برگزار شد.

موضوعات عمده‌ این نشست که توسط صاحبنظران حاضر به بحث و بررسی گذاشته شد، عبارت بودند از: بررسی روش کار بر روی ادبیات داستانی، زندگینامه‌نویسی، نقد و ترجمه‌ خلاق، سفرنامه‌نویسی، شعر، ژانر، نوشتن در مورد هنر، اداره‌ی کارگاه‌های تلفیقی، بررسی روش‏های متفاوت برای زمان‏بندی جلسات در دوره‏های نویسندگی خلاق، بررسی تمرین‏های پیشنهادی، بررسی تمرین‏های مختلف و میزان کارآیی آنها با توجه به تجارب جمع، نحوه‏ی ویرایش در جمع و به وسیله‏ی جمع.

پس از قریب هشت ساعت هم‌اندیشی و بحث و تبادل آراء طی دو روز، نتایج علمی و عملی بسیاری بدست آمد که حاصل تجارب و دانش حاضران در نشست بود و مقدمه‌ای برای تداوم نشست‌ها و هم‌اندیشی‌هایی در این حوزه شود.

اکثر حاضران در جلسه سابقه‌ی موفقی در برگزاری کلاس‌های تدریس رمان یا داستان داشته‌اند و در این فرصت، تجارب و ایده‌های خود را به بحث و تبادل نظر گذاشتند.

شرکت‌کنند‌گان در این نشست همگی به این نکته اذعان داشتند که خلأ ادبیات خلاق در کشور ما وجود دارد و یکی از راهکارهای رفع این ضعف، این است که اساتید ادبیات خلاق به عنوان تسهیل‌گر عمل کنند تا بستری آماده شود که افرادعلاقه‌مند بتوانند در دل این بستر تجربه کنند، کشف کنند و نهایتاً بتوانند آثار هنری خوبی را به صورت خلاقانه تولید کنند.

آژانس ادبی غزال امیدوار است در سال جاری نشست‌های جدی و مؤثری را در جهت ارتقای ادبیات فارسی و ورود موفق آن به بازار جهانی برگزار کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار