امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۲۲:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80690
تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۵۷
تعداد بازدید: 76
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در رام الله، مقر تشکیلات خودگردان فلسطینی موسوم به «المقاطعه» در شهر رام الله واقع در ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در رام الله، مقر تشکیلات خودگردان فلسطینی موسوم به «المقاطعه» در شهر رام الله واقع در کرانه باختری ظهر امروز شنبه شاهد برگزاری بیست و ششمین نشست شورای مرکزی سازمان آزادیبخش فلسطین بود.

بنابر اظهار «سلیم الزعنوان»،  رئیس این شورا در خصوص این نشست توضیح داد که از 114 عضو شورای مرکزی سازمان آزادیبخش فلسطین 86 عضو در جلسه افتتاحیه حضور داشتند، در حالی‌که نمایندگان حماس از غایبان این نشست بودند.

قرار است، طی 2 روزی که شورای مرکزی سازمان آزادیبخش فلسطین نشست‌های خود را برگزار می‌‌کند، پرونده‌های مختلف فلسطینی از جمله مذاکرات ناکام سازش و آشتی ملی فلسطینیان و تشکیل دولت وفاق ملی مورد بحث و مناقشه حاضران قرار گیرد.

پیش از آغاز نشست خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در رام الله با «محمود الهباش»، وزیر اوقاف تشکیلات خودگردان فلسطین گفت‌وگو کرد. در این گفت‌وگو الهباش اخبار منتشره از سوی روزنامه صهیونیستی «جیرو زالیم پست» این باره که «محمود عباس»، رئیس تشکیلات خود گردان فلسطینی آشتی ملی را اهرم فشار و اداتی برای مانور در برابر اسرائیل و آمریکا قرار داده تا به آنها درباره روند سازش فشار بیاورد، تکذیب کرد.

الهباش گفت: این سخنانی بی‌پایه و اساس است، عباس براساس توافق‌های صورت گرفته برای اجرای آشتی ملی فلسطینیان عمل می‌کند و آشتی ملی را ضرورتی غیر قابل انکار برای فلسطینیان می‌داند.

این درحالی است که عباس در جلسه افتتاحیه شورای مرکزی سازمان آزادیبخش فلسطین تاکید کرد که مذاکراتی بدون قدس و بازگشت پناهندگان و ملزم شدن اسرائیل به توقف شهرک سازی آن هم به طور کامل و آزادی اسرا صورت نمی‌گیرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها