امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۰۲:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8070
تاریخ انتشار: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۵۵
تعداد بازدید: 338
فعالان بحرینی پس از انتقال «نبیل رجب»، رئیس مرکز حقوق بشر بحرین از سوی حکومت بحرین به مکانی نامعلوم به دلیل افشاگری‌هایش درباره شکنجه کودکان و جوانان ...

فعالان بحرینی پس از انتقال «نبیل رجب»، رئیس مرکز حقوق بشر بحرین از سوی حکومت بحرین به مکانی نامعلوم به دلیل افشاگری‌هایش درباره شکنجه کودکان و جوانان بحرینی در زندان‌‌های این کشور، با تشکیل کمپینی با عنوان «فعال حقوق بشر نبیل رجب کجاست» با وی اعلام همبستگی کردند.

«نادر عبد الامام»، فعال و وبلاگ نویس بحرینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در منامه افزود: نبیل رجب صدای آزادی است که نمی‌توان وی را زندان یا مخفی کرد و نگه داشتن وی در زندان رسوایی و ننگی برای کسانی است که مدعی اصلاحات و حقوق بشر هستند.

این فعال بحرینی در ادامه افزود: نبیل رجب قتل و کشتار و نابودی و تخریب و شکنجه و آزار و اذیت و فحش و ناسزا گویی و تبعیض را برملا کرد و به جای قدردانی از وی زندانی شد و در عوض کسی‌که کشت و شکنجه کرد و ناسزا گفت همچنان در بر مسند وزارت تکیه می‌زند.

از سوی دیگر «حسن جواد»، دبیرکل سازمان اروپایی – بحرینی دفاع از حقوق بشر در گفت‌وگو با فارس تاکید کرد که حکومت بحرین حتی توان سخن گفتن نبیل رجب از پشت تلفن را هم ندارند و نمی‌توانند آن را تحمل کنند. آنها از این بیم دارند که افشاگری‌های نبیل رجب قدرت آنها را متزلزل کند و به همین دلیل تلاش کردند، او را دید و منظر جهانیان و خانواده‌اش مخفی کنند.

این درحالی است که «سعد السماهیجی»، یکی از پزشکانی که در این اواخر از زندان‌های رژیم بحرین آزاد شده است، در گفت‌وگو با فارس تاکید کرد که دادستانی بحرین اقدام به مخفی کردن نبیل رجب کرده است و دادستانی بحرین باید در برابر رسانه‌های محل اختفای نبیل رجب را اعلام کند.

«سمیه رجب»، همسر نبیل رجب گفت، همسرش که در زندان «جو» بحرین در بازداشت رژیم به سر می‌برد، روز سه‌شنبه گذشته با وی درحالی صحبت کرده که بسیار پریشان و خشمگین بوده و پس از فقط سه دقیقه تماس وی قطع شد.

همسر نبیل در این ارتباط به نقل از همسرش گفت که وی روز پیش از آن با چشم خود شاهد شکنجه وحشیانه هفت یا هشت کودک و جوان بحرینی بوده و مسئولان زندان به حدی آنها را شکنجه کرده‌ بودند که از سر و روی آنها خون جاری می‌شده است.

نبیل رجب در تماس تلفنی خود با همسرش به وی گفته بود که در اوج وحشیگری شماری از نیروهای پلیس این کودکان و جوانان در بند رژیم آل خلیفه را در ساختمان اداری زندان جو شکنجه می‌کردند.

نبیل رجب در ادامه افزوده بود که وقتی مسئولان زندان متوجه شدند که نبیل رجب هنگام عبور از آن محل شاهد این شکنجه‌ها بوده بسیار مضطرب و نگران شده و اقدام به فراری دادن نیروهای پلیسی کرده است که در شکنجه دست داشتند تا هویت و جنایت آنها را مخفی کند.

نبیل رجب گفته بود که وقتی اوضاع را چنین دیده برسر مسئولان زندان و کسانی‌که در شکنجه دست داشتند، فریاد زده و خواستار ملاقات با افسر مسئول شده، اما اداره زندان این درخواست را رد کرده بود.

سمیه رجب تاکید کرده بود که همسرش خواهان دخالت فوری صلیب سرخ جهانی در این امر شده بود.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها