امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۵:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80719
تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۲
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار قضایی فارس حجت‌الاسلام  و المسلمین سید ابراهیم رئیسی معاون اول رئیس قوه قضائیه در ادامه مراسم تودیع و معارفه ریاست کل دادگستری استان ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس حجت‌الاسلام  و المسلمین سید ابراهیم رئیسی معاون اول رئیس قوه قضائیه در ادامه مراسم تودیع و معارفه ریاست کل دادگستری استان تهران گفت: در بسیاری از اوقات قضات از وقت استراحت خود نیز در منزل می‌زنند تا پرونده‌ها نیز رسیدگی شود و امور به تعویق نیافتد.

وی گفت: ما با خبریم که برای بررسی این پرونده‌ها حتی دادستان شهید ما در زابل در گوشه‌ای از کشور تمام هم و غم خود را برای اجرای عدالت به کار می‌گیرد و در نهایت به شهادت می‌رسد.

معاون اول رئیس قوه قضائیه ادامه داد: ‌ما چهره‌های با انگیزه، صالح، خدوم و قانون‌مداری داریم که در جای جای دستگاه قضایی بی‌نام و نشان خدمت می‌کنند.

رئیسی تصریح کرد این افراد خود را مقید می‌دانند که تاثیرپذیری از هیچ کس و هیچ قدرت و هیچ جریانی نداشته باشند بلکه خود را در معرض پروردگار بدانند.

رئیسی گفت: نیروی سالم برای ارتباط با مجموعه ما فرصت، سرمایه و نعمت هستند، و وکیل سالم حتما برای کمک به اصحاب دعوی نقش به سزایی خواهد داشت و دستگاه قضایی را در جهت دادرسی عادلانه کمک خواهد کرد.

معاون اول قوه قضائیه تصریح کرد: دادگستری کل استان تهران به عنوان جایگاه سبقه می‌تواند برای دادگستری‌های کل کشور الگو باشد که در دقت، سرعت و رسیدگی به پرونده‌ها و رسیدگی عادلانه و نشناختن هیچ خط قرمزی جز شرع الهی می‌تواند برای کل کشور قطعا الگو باشد.

وی به نقش دستگاه اجرایی در کاهش ورود پرونده‌ها به دستگاه قضایی اشاره کرد و تصریح کرد در برنامه توسعه 5 ساله هر سال 800 قاضی به عنوان نیروی جدید وارد کار می‌شوند که در کل 4 هزار نیرو وارد دستگاه می‌شوند و ما بنا داریم که نیروی انسانی تکمیل شود و تجهیزات را نیز کامی کنیم اما این امر تا کجا پیش خواهد رفت.

رئیسی ادامه داد: همه مرزها مرزبان دارد و باید مرزبان‌های حوزه فرهنگی سیاسی و اقتصادی حوزه‌هایشان را رصد کنند و بدانند که آخرین راه پرونده قضایی است نه اولین راه و باید در کاهش ورود پرونده‌ها به دستگاه قضایی کمک کنند.

وی به شعار امسال که سال فرهنگ و اقتصاد و مدیریت جهادی نامیده شده اشاره داشت و افزود: در حوزه فرهنگ و اخلاق اجتماعی با گسترش اخلاق می‌توانیم به کاهش پرونده‌های ورودی به دستگاه قضایی کمک کنیم و هر چه میزان اشتغال و اخلاق و آشنایی با حقوق فردی و بایدها و نبایدها بیشتر باشد ما شاهد کاهش ورودی پرونده به دستگاه قضایی هستیم و این امر نقش موثر رسانه‌ها را در آشنایی مردم با حقوقشان بیش از بیش معلوم می‌سازد.

معاون اول قوه قضائیه تصریح کرد: ما در دادگستری و دستگاه قضایی باید با یک ناهنجاری مقابله کنیم که خود دستگاه در رابطه با شکل‌گیری آن نقش ندارد.

وی ادامه داد: آمار موجود از جرائم زیبنده نظام اسلامی و قرآنی ما نیست و دستگاه‌ها همه باید دست به دست هم دهند تا ان‌شاالله با رهنمود رئیس قوه قضائیه کمبودها را برطرف کنیم.

وی کاهش ورودی پرونده‌ها به دستگاه قضایی را در نبودن دروغ و ناهنجاری‌های اجتماعی دانست و گفت: اگر دروغ نباشد اکثر پرونده‌ها مختوم می‌شود چرا که اکثر پرونده‌ها محصول دروغ است.

رئیسی، گسترش اخلاق، معنویت و فرهنگ را در کاهش تعداد پرونده‌های قضایی موثر دانست و افزود: سلامت دستگاه قضایی همواره مورد تاکید ریاست قوه، قضات و مسئولان بوده و امروز نیز مورد تاکید آیت‌الله آملی لاریجانی می‌باشد.

وی به روحیه مدیریتی، اخلاقمداری صحه‌صدر و رفاقت علیرضا آوایی رئیس اسبق اشاره کرد و گفت: تمام این موارد مانع از آن نشد که ایشان نارسایی‌ها را گزارش نکند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها