امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۷:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80730
تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۲
تعداد بازدید: 34
اسماعیل کهرم در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس درباره تلف شدن 2 میلیون قطعه ماهی در سد فشافویه اظهار داشت: در برخی از رسانه‌ها عنوان شده است که 30 تن ...

اسماعیل کهرم در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس درباره تلف شدن 2 میلیون قطعه ماهی در سد فشافویه اظهار داشت: در برخی از رسانه‌ها عنوان شده است که 30 تن ماهی به دلیل ورود فاضلاب خام تلف شده‌اند؛ در چنین شرایطی باید گفت یا دومیلیون ماهی تلف نشده یا اینکه وزن ماهی‌های تلف شده بیش از 30 تن است.

مشاور رئیس سازمان محیط زیست در ادامه با بیان اینکه خبرها از شفافیت لازم برخوردار نیست، افزود: در میان ماهی‌های تلف شده ماهی کپور، آمور و سیلور دیده می‌شد که از وزن قابل ملاحظه‌ای برخوردارند این در حالی است که با احتساب اینکه وزن 2 میلیون قطعه ماهی 30 تن است، وزن هر یک قطعه ماهی کمتر از 15صدم گرم یعنی نصف وزن ماهی‌های قرمز سفره هفت‌سین می‌شود.

وی علت مرگ 2 میلیون قطعه ماهی را سرازیر شدن فاضلاب خام به دریاچه عنوان کرد و گفت: فاضلاب خانگی شهرک واوان به نیزاری با وسعت 12 هکتار سرازیر می‌شد و پس از تصفیه طبیعی در این نیزار آب به دریاچه‌ای در شهرک سینمایی دفاع مقدس واقع در جاده جمکران می‌ریخت و در نهایت پس از رقیق شدن وارد سد فشافویه می‌شد.

کهرم بیان داشت: به دلیل فروخته شدن آب دریاچه شهرک سینمایی دفاع مقدس به بخش کشاورزی فاضلاب به صورت خام وارد سد فشافویه شده و نتیجه‌آن خفگی آبزیان بوده است.

مشاور رئیس سازمان محیط زیست اظهار داشت: به نظر من شرکت آب و فاضلاب در بروز چنین حادثه‌ای مقصر است چرا که سازمان محیط زیست بارها هشدارهای لازم را داده است اما متاسفانه مورد توجه واقع نشده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها