امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۹:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80737
تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۲
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، غلامحسین اسماعیلی رئیس کل جدید دادگستری استان تهران در مراسم معارفه خود عنوان کرد: هدف از این جلسه باشکوه که با حضور ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، غلامحسین اسماعیلی رئیس کل جدید دادگستری استان تهران در مراسم معارفه خود عنوان کرد: هدف از این جلسه باشکوه که با حضور مقامات عالی قضایی، نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، برخی از اعضای دولت و. .. برپا شده است، تجلیل از زحمات قاضی عادل و عالم و پیشکسوت قضا و عدالت حاج آقا آوایی است.

رئیس کل جدید دادگستری استان تهران گفت: اینجانب وظیفه دارم در وهله اول از ریاست قوه قضائیه که اینجانب را مرهون الطاف و محبت‌های خویش قرار داده و اعتمادی مجدد ابراز داشته‌اند تشکر کنم و امیدوارم با عنایت حضرت حق و مساعدت همه همکاران بتوانم پاسخ مثبت و در خور شأن با عملکرد خود ارائه دهم.

وی افزود: البته معظم‌له رهنمودها و انتظاراتی را بیان فرمودند که ان‌شاءالله جهت انتظارات با همکاری عزیزان گام برداریم و وعده‌هایی جهت حمایت دادند که پیگیر وعده‌های ایشان خواهیم بود.

اسماعیلی تشکر دیگری از همه قضات پیشکسوت به ویژه 4 رئیس کل پیشین حاضر در جلسه یعنی حاج آقا آوایی، علیزاده، رازینی و صدیقی کرد و برای تکیه بر این جایگاه از یکایک آنها اذن و رخصت طلبید.

وی در معرفی خود گفت: من عضو کوچک دستگاه عظیم عدلیه نظام جمهوری اسلامی و سرباز کوچک و فدایی جانثار نظام مقدس اسلامی و رهبری معظم انقلاب هستم و به این سربازی افتخار می‌کنم.

رئیس کل جدید دادگستری استان تهران محور اصلی برنامه‌های خود را ارتقای سلامت و کارآمدی دادگستری کل استان تهران با هدف افزایش اعتماد عمومی، کاهش نارضایتی و رساندن دادگستری کل استان تهران به یک واحد قضایی متعادل و پیشرفته و تبدیل الگویی مناسب در عرصه قضا و عدالت دانست.

اسماعیلی این برنامه را حول 8 محور دانست و گفت: ایجاد وحدت، همدلی، همگرایی و هماهنگی فی‌مابین اجزای دادگستری، دادسرا، محاکم عمومی و انقلاب و تجدیدنظر و رسیدن به عزم ملی برای تحول و ارتقای نظام قضایی محور اول دانست.

وی محور دوم را بهره‌گیری از مدیرانی با سلامت نفس، عادل، فعال، کارآمد و دارای روحیه مدیریت جهادی دانست و گفت: ارتقای مدیریتی به ویژه سازوکار لازم در کنار نظارت‌ها و... از جمله این موارد است.

رئیس کل جدید دادگستری استان تهران گفت: ارتقای شأن و منزلت قضات و دفاع از قضات شریف و پاکدامن در برخی تهاجمات ناروا و ادعاهای واهی برنامه سوم بنده است.

اسماعیلی پیشگیری از تخلف احتمالی و برخورد و همچنین ارتقای سلامت قضایی را محور چهارم برنامه‌های خود عنوان کرد و افزود: ارتقای کیفیت دادرسی با رویکرد رسیدگی‌های عالمانه و مستدل برنامه پنجم برنامه‌ها است.

رئیس کل جدید دادگستری استان تهران تلاش در جهت کاهش اطاله دادرسی، کاهش ورودی پرونده‌ها، کاهش جمعیت کیفری و اهتمام به احکام کیفری و مدنی را بهره‌گیری از همه ظرفیت‌های موجود به ویژه فناوری نوین را محور ششم فعالیت‌های خود عنوان کرد.

وی افزایش رضایتمندی و اعتماد عمومی و کاهش نارضایتی و احیای جایگاه عادلیه تا ملجأ و پناهنگاه مظلومان و کابوس متخلفان و مرجع علمی دانشگاهیان باشد.

رئیس کل جدید دادگستری استان تهران خاطرنشان کرد: تعامل مثبت و سازنده با نهادهای مختلف حاکمیت و مردم و مسئولان برای تحقق آرزوها و برنامه‌های پیش‌رو محور هشتم برنامه‌های اینجانب برای ریاست کل دادگستری استان تهران می‌باشد.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها