امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۳:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8074
تاریخ انتشار: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۵۵
تعداد بازدید: 180
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «بلومبرگ»، وزارت دفاع آمریکا در حال صدور دستور مرخصی اجباری 680 هزار نفر از پرسنل غیر نظامی خود است تا از ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «بلومبرگ»، وزارت دفاع آمریکا در حال صدور دستور مرخصی اجباری 680 هزار نفر از پرسنل غیر نظامی خود است تا از این طریق بودجه ای معادل 1.8 میلیارد دلار را در طول سال جاری میلادی صرفه جویی کند.

بر اساس این خبر، «چاک هیگل» وزیر دفاع آمریکا اعلام کرده است که بیشتر کارمندان غیرنظامی پنتاگون با 11 روز مرخصی اجباری و بدون حقوق روبرو خواهند شد که این مرخصی های بدون حقوق از تاریخ 8 جولای و با یک روز در هفته شروع می شود و ادامه آن نیز در سراسر سپتامبر عملی خواهد شد.

وزیر دفاع آمریکا خطاب به کارگران تاسیسات پنتاگون در «ویرجینیا» اینطور اعلام کرد که: پنتاگون هر آنچه می توانست برای جلوگیری از مرخصی ها انجام داد که این اقدامات شامل کاهش شدید بودجه آموزشی و حفظ نیروهای عملیاتی و کاهش هایی است که به صورت جدی به آمادگی ارتش آسیب می رسانند.

در این خبر آمده که اگرچه هیگل اعلام کرد که تلاش کند تا تعداد روزهای مرخصی بدون حقوق پرسنل پنتاگون را در اواخر سال جاری کاهش دهد، اما او هیچ وعده ای در این زمینه نداد و صرفا گفت که ممکن است که در صورت ادامه اجرای کاهش بودجه با عنوان «مصادره»، سال آتی میلادی مرخصی های اجباری بیشتری ضرورت پیدا کند.

صدور حکم مرخصی اجباری کارمندان پنتاگون بعد از آن صورت گرفت که وزارت دفاع آمریکا اقداماتی از جمله کاهش آموزش یگان های ارتش و تفنگداران نیروی دریایی در آمریکا، ممانعت از پرواز اسکادران جنگنده های نیروی هوایی، تعویق تعمیر و نگهداری کشتی نیروی دریایی و تاخیر در استقرار یک ناو هواپیمابر در خلیج فارس را عملیاتی کرد.

پیشتر قرار بود پرسنل غیر نظامی پنتاگون به مدت 22 روز به مرخصی اجباری فرستاده شوند و 14 روز از این مرخصی های اجباری نیز برای ماه مارس برنامه ریزی شده بود.

بر اساس اعلام وزیر دفاع آمریکا، حدود 68 هزار و 500 نفر از 750 هزار پرسنل غیرنظامی پنتاگون از طرح مرخصی اجباری معاف می شوند که این تعداد کارمند معاف شده شامل 28 هزار کارمند مشغول در بخش تعمیرگاه کشتی ها است آن هم به این دلیل که این کشتی ها در موفقیت ماموریت ها‌ی آمریکا نقشی حیاتی دارند.

علاوه بر این، کارمندان بخش اطلاعات و مدیریت فروش تسلیحات خارجی نیز از این مرخصی های اجباری معاف خواهند شد و بر این اساس، 50 هزار از اتباع خارجی استخدام شده در خارج از آمریکا به مرخصی اجباری فرستاده نخواهند شد زیرا حقوق آنها توسط کشورشان و یا تحت پوشش توافق نامه های صورت گرفته میان کشورشان با آمریکا تامین می شود.

این خبر در شرایطی منتشر می شود که مصادره و کاهش بودجه دولت آمریکا از اول مارس سال جاری میلادی به عنوان راهی جهت جبران کسری بودجه تریلیون دلاری آمریکا و در پی عدم توافق بدهی کاخ سفید و کنگره اجرایی شد.

برآوردهای پنتاگون نیز نشان می دهد که باید در طول سال مالی جاری که در تاریخ 30 سپتامبر به پایان می رسد، معادل 37 میلیارد دلار در بودجه خود صرفه جویی کند و این در حالیست که پیشتر این رقم معادل 41 میلیارد دلار اعلام شده بود.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها