امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۸:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8075
تاریخ انتشار: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۵۵
تعداد بازدید: 324
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از «ورلد بولتین»، «دیوید کوهن» معاون وزیر خزانه داری آمریکا در امور مبارزه با تروریسم و اطلاعات مالی چهارشنبه هفته ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از «ورلد بولتین»، «دیوید کوهن» معاون وزیر خزانه داری آمریکا در امور مبارزه با تروریسم و اطلاعات مالی چهارشنبه هفته گذشته در جلسه استماع کمیته روابط خارجی سنا اعلام کرد دولت واشنگتن از تاریخ 1 ژوئیه سال جاری میلادی برابر با 1 تیرماه 92، تحریم هایی علیه ایران تحمیل خواهد کرد که بر اساس آن، دولت ها و شرکت های خصوصی از فروش طلا به ایران منع می شوند.

این مقام ارشد آمریکایی مدعی شد که فروش طلا به ایران در واکنش به استهلاک شدید ارز ایران افزایش داشته است.

کوهن در کمینه امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا ضمن ارائه گزارشی با محور ایران اینطور اعلام کرد که از تاریخ 1 ژوئیه سال جاری میلادی، آمریکا انتقال تمام انواع فلزات گرانبها و یا طلا به ایران و نهادهای خصوصی و همچنین شهروندان ایرانی را ممنوع خواهد کرد تا از این طریق به ایران در زمینه مهار برنامه هسته ای اش اعمال فشار کند.

این مقام ارشد خزانه داری آمریکا در پاسخ به این سوال که آیا از افزایش فروش طلا از ترکیه به ایران خبر دارد یا خیر، اذعان کرد که تردیدی در انتقال طلا از ترکیه به ایران وجود ندارد.

کوهن همچنین افزود که: آنچه ما شاهد آن هستیم، این است که شهروندان ایرانی در سطح وسیعی در حال خرید طلا به عنوان راهی برای جلوگیری از سقوط ارزش ریال هستند.

کوهن در ادامه افزود که دولت آمریکا به دولت ها و بخش خصوصی صراحتا اعلام کرده است که واشنگتن بدون هیچ گونه ترس و یا سستی هر کسی را که قانون ممنوعیت فروش طلا به ایران را نقض کند، تحریم خواهد کرد.

این خبر در شرایطی منتشر می شود که غربی ها مدعی نظامی بودن اهداف هسته ای ایران هستند و بر پایه همین ادعا ایران را در بخش های مختلف تحریم کرده اند اما ایران با رد این ادعا تاکید کرده است که به عنوان یکی از کشورهای امضا کننده پیمان منع گسترش تسلیحات هسته ای «ان پی تی» حق دستیابی به فناوری های صلح آمیز هسته ای را برای خود قائل هستند و از حقوق هسته ای خود صرف نظر نخواهند کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار