امروز : یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 24
۰۴:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80756
تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۴۶
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در دیدار با ایرینا‌ بوکووا مدیرکل سازمان علمی، آموزشی و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در دیدار با ایرینا‌ بوکووا مدیرکل سازمان علمی، آموزشی و فرهنگی یونسکو که در محل تالار خورشید کلاه کاخ گلستان برگزار شد، ضمن تبریک انتصاب مجدد وی به سمت مدیرکل یونسکو، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران مولود یک انقلاب فرهنگی است و توسعه همکاری با سازمان یونسکو به واسطه فرهنگی بودن آن موجب خرسندی است.

وی با اشاره به نام گذاری سال 93 به نام فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی و تأکید بر واژه فرهنگ و اشاره به رویکرد رئیس جمهور کشورمان بر صلح پایدار و طرح «جهان علیه خشونت و افراط گرایی» یادآور شد: همه دانش آموزان فارغ از رنگ، نژاد و چهره، حق استفاده از تعلیم و تربیت رسمی را دارند.

رئیس شورای عالی آموزش و پرورش، بحث کتاب و کتابخوانی، تقویت فرهنگ مکتوب و انتقاد و گفت‌وگو را از دغدغه‌های جمهوری اسلامی ایران در برنامه های آموزشی عنوان و خاطر نشان کرد: تمام تلاش های آموزش و پرورش در جهت تحقق این فرامین به کارگرفته شده است که در این میان می توان به ایجاد «زنگ گفت‌وگو» و «نقد مودبان» در محیط های آموزشی اشاره کرد.

وزیر آموزش و پرورش، توسعه مشارکت‌ها، تقویت مدیریت آموزشگاهی، ساماندهی نیروی انسانی و عملیاتی کردن بودجه را از سیاست های کلان آموزش و پرورش عنوان کرد و اظهار داشت: در حال حاضر سیاست اصلی و استراتژیک آموزش و پرورش ارتقای کیفیت خدمات آموزشی و تربیتی است.

وی با اشاره به تحصیل 360 هزار دانش آموز از اتباع دیگر کشورها در 27 هزار مدرسه با هزینه ای بالغ بر 394 میلیون دلار در آموزش و پرورش رسمی کشور گفت: 12.5 میلیون دانش آموز در 105 هزار مدرسه و اشتغال بیش از یک میلیون کارمند و معلم با توجه به پراکندگی جمعیت دانش آموزی موجب مضاعف شدن مسئولیت آموزش و پرورش در افزایش پوشش تحصیلی دانش آموزان لازم التعلیم  شده است.

فانی، تلاش آموزش و پرورش در پوشش تحصیلی دانش آموزان دختر مناطق محروم را موضوعی در راستای طرح «آموزش برای همه EFA» خواند و تصریح کرد: تجربیات ارزشمندی در زمینه عدالت و توسعه آموزشی دختران روستایی مناطق محروم حاصل شده که آمادگی داریم آن را در اختیار یونسکو برای استفاده سایر کشورها بویژه کشورهای همسایه قرار دهیم.

وی معلم را رکن اصلی در حوزه تعلیم و تربیت معرفی و خاطر نشان کرد: در حال حاضر دانشگاه فرهنگیان با داشتن حدود 100 شعبه در کشور در زمینه تربیت نیروی انسانی متخصص و کارآمد به فعالیت مشغول است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها