امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۱۳:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80769
تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۴۶
تعداد بازدید: 35
احمد‌رضا محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به این سوال که نتایج به دست آمده در جلسه امروز در ...

احمد‌رضا محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به این سوال که نتایج به دست آمده در جلسه امروز در خصوص مرگ 2 میلیون قطعه ماهی چه بود،اظهار داشت: در ابتدا باید یک موضوع را متذکر شوم و آن این است که موضوع مرگ 2 میلیون ماهی در بند خاکی فشافویه یک موضوع زیست‌محیطی نیست چرا که این حادثه در یک کارگاه پرورش ماهی رخ داده است.

وی اضافه کرد: طبق اظهارات نماینده شیلات، سازمان محیط زیست و شرکت آب منطقه‌ای تراکم بیش از حد ماهی‌ در مزرعه پرورش ماهی این حادثه را به وجود آورده است و کارگاه پرورش ماهی در این زمینه تخلف کرده است.

وی با اشاره به تخلف کارگاه پرورش ماهی مبنی بر اینکه این کارگاه پرورش ماهی بیش از حد مجاز یعنی 2 میلیون قطعه بچه‌ماهی رها کرده است خاطرنشان کرد: کل ظرفیت پرورش ماهی برای شرایط پر‌آبی 200 هزار قطعه است و در حال حاضر 10 درصد مخزن این بند خاکی آبگیری شده است.

محمدی در ادامه گفت: اما طبق اظهارات نماینده شیلات بیش از 2 میلیون نوزاد ماهی رها‌سازی شده است، بنابراین کاهش حجم آب مخزن بند خاکی فشافویه، تراکم بالای ماهی و همچنین رشد بیش از اندازه جلبک باعث خفگی ماهی‌ها که تعداد آنها نیز کم نبود شده است.

مدیر دفتر نظارت بر بهره‌برداری فاضلاب شرکت آبفای استان تهران با بیان اینکه اساسا پرورش ماهی در چنین آبی جای شک و شبهه دارد در پاسخ به سوال فارس مبنی بر اینکه گفته می‌شود پساب باعث این مشکل شده گفت: پسابی که وارد بند خاکی شهرک سینمایی دفاع مقدس و پس از آن بند خاکی فشافویه می‌شود بر اساس نمونه‌برداری‌های انجام شده دارای کاربری کشاورزی است و برای مصارف آبزی پروری مناسب نیست.

محمدی تاکید کرد: نتایج آزمایش‌ها نشان می‌دهد که 12 هکتار نیزار غلظت اکسیژن مورد‌نیاز بیوشیمیایی را به 64 میلی‌گرم در لیتر و اکسیژن خواهی شیمیایی را به 148 میلی‌گرم در لیتر کاهش داده است که برای مصارف کشاورزی مناسب است.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها