امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۸:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80774
تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۴۶
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در آمریکای لاتین، «رافائل کوره‌آ» رئیس جمهور اکوادور در سفر اخیر خود به ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در آمریکای لاتین، «رافائل کوره‌آ» رئیس جمهور اکوادور در سفر اخیر خود به اسپانیا و ایتالیا نقطه نظرات خویش را در خصوص مسائل اسپانیا، اتحادیه اروپا و منطقه آمریکای لاتین بیان کرد.

آمریکا نباید به بهانه موسسات خیریه در کشورها دخالت کند

وی در مصاحبه‌ای با روزنامه «افه» تأکید کرد: کشور ما {اکوادور} دارای درآمد متوسط بوده و نیازی به موسسات خیریه ندارد، ایالات متحده نباید به بهانه ایجاد موسسات خیریه در دیگر کشورها مقدمات ارتباط با اپوزیسیون و مخالفان را فراهم و در امور کشورها دخالت کند.
 
کوره‌آ در ادامه با اشاره به اختلاف و درگیری اکوادر با ایالات متحده افزوده است: ایالات متحده نباید با هماهنگی این موسسه و حمایت دیپلمات‌هایش درصدد مانع تراشی در راه تغییرات و اصلاحات مورد نظر دولت اکوادر باشد، تا زمانیکه این رویه از سوی ایالات متحده در اکوادر دنبال شود سیاست ما تحدید نیروهای به ظاهر دیپلمات این کشور در اکوادر بوده و بدانند که دولت من فعالیت‌های آنان و ارتباط با مخالفان دولت را به طور کامل رصد می نماید.

کوره‌آ: برنامه‌ای برای حضور در انتخابات 2017 ندارم

رئیس جمهور اکوادور در بخش دیگری از مصاحبه خود تأکید کرده است: در این برهه از زمان برنامه‌ای برای شرکت در انتخابات سال 2017 کشورم را ندارم اما با توجه به مقتضیات زمان همچنین منع قانونی برای اینکار در صورت حضور در انتخابات سال 2017 بایستی موانع قانونی فعلی مرتفع و اصلاحاتی در دو مرحله ابتدا تایید دو سوم مجلس و نهایتاً همه پرسی در این خصوص را در دستور کار قرار دهیم.

کوره‌آ درباره مشکلات ونزوئلا نیز یادآور شده است: اپوزیسیون مدت 2 ماه است که با برگزاری راهپیمایی‌های مداوم دولت مشروع این کشور را تحت فشار گذارده و قدرت اجرایی این دولت را برای اداره کشور تحت الشعاع قرار داده است.
 
وی تصریح کرد: اگر به مدت 2 ماه 20 هزار نفر از مخالفان دولت بصورت شبانه‌روزی در مقابل ساختمان دولت اسپانیا تجمع و اعتراض کنند، آیا پلیس این کشور نباید وارد عمل شود؟ درخصوص مسائل ونزوئلا بایست فرصت لازم جهت اجرای تدابیر لازم به دولت در مرتفع نمودن مشکلات جاری داده شود.

آمریکای لاتین دیگر حیات خلوت هیچ قدرتی نیست

رئیس جمهور اکوادور در بخش دیگری از این مصاحبه درباره اتحادیه‌های منطقه‌ای نیز یادآور شده است: اولویت اول ما همکاری با اتحادیه‌های معتبری همچون «اوناسور» و «سلاک» می‌باشد و برنامه‌ای برای همکاری با پیمان اقیانوس آرام «پاسیفیک» نداریم.

وی افزوده است: پیمان پاسیفیک بیش از اندازه به شرکت‌های بزرگ خارجی وابسته است. مشکل اصلی اسپانیا و اتحادیه اروپا هم این مشکل است. اتحادیه اروپا به جای اینکه با اتکا به منابع و توان بالقوه کشورهای عضو به محافظت از حقوق شهروندان بپردازد به دنبال تامین منافع مالی شرکت های خارجی و محافظت از سرمایه های آنهاست. آمریکای لاتین دیگر حیاط خلوت هیچ کشور و قدرتی نمی باشد.

یوساید 2 سوم بودجه مجلس سنای آمریکا را بخود اختصاص داده است

کوره‌آ در ادامه تأکید کرده است: موسسه USAID آژانسی است که با مجوز کنگره ایالات متحده به بهانه انجام امور خیریه در کشورهای مختلف فعالیت داشته و اعتباری معادل دو سوم بودجه 40 میلیاردی مجلس سنای ایالات متحده را به خود اختصاص می دهد.
 
شاخه آمریکای لاتین این موسسه در سال 2012 بیش از 19 میلیون دلار به بهانه انجام امور خیریه و البته ارتباط با اپوزیسیون در اکوادر سرمایه گذاری کرده که اقدامات مذکور موجب خشم کوره‌آ را در سه ماهه اول سال 1391 بدنبال داشت و نهایتاً نماینده این آژانس توسط وی از خاک این کشور اخراج شد.

 ACACHO  LULUNCOTO گزارشگر ویژه کمیسیون حقوق بشر در ICHAR 25 آوریل (روز گذشته) در واشنگتن گزارشی 13 بندی را درباره نقض حقوق بشر در اکوادر منتشر کرد و از عدم آزادی بیان و سانسورهای پی در پی و فشار بر اپوزیسیون اظهار نگرانی نموده و از دولت این کشور خواسته است از تشدید فشار بر مخالفان بپرهیزد.

پس از انتخابات شهرداری‌ها که منجر به انتخاب سه تن از اعضای احزاب دولت در شهرهای بزرگی همچون کیتو، گوایاگیل و برخی شهرهای دیگر شد، کوره‌آ احساس خطر نمود و در پی تحدید فعالیت‌های اپوزیسیون در اکوادور است.
 
هشدار ماه‌های گذشته دولت اکوادر به سفارت ایالات متحده در خصوص کاهش اعضایش به جهت عدم ارتباط بیشتر آنان با اپوزیسیون در همین راستا ارزیابی می شود.
 
روز گذشته معاون وزیر امور خارجه این کشور در غیاب رافائل کوره‌آ که در اسپانیا بسر می‌برد، خواهان خروج 20 تن از نظامیان مستقر در سفارت ایالات متحده ظرف چهار روز آینده (پایان آوریل) از اکوادر و ترک این کشور شد. 
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها