امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۷:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80798
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس حسن رکنی معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامی جهاد کشاورزی در گفت‌وگو ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس حسن رکنی معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامی جهاد کشاورزی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد تخصیص یارانه به محصولات لبنی در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها توسط شورای عالی سلامت، گفت: اختصاص یارانه به محصولات لبنی در فاز دوم هدفمندی هنوز قطعی نشده است و خبر دقیقی درباره این موضوع و زمان اجرای آن ندارم.

وی افزود: شیر در سلامتی مردم جامعه نقش به سزایی دارد، بنابراین دولت همواره به این موضوع توجه دارد و تمام تلاش خود را برای اینکه این محصول با قیمت مناسب‌تری به دست مردم برسد، را انجام می‌دهد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامی جهاد کشاورزی اظهار داشت: به دلیل نقش به سزای شیر در تغذیه مردم جامعه و جلوگیری از افزایش قیمت این محصول لبنی، در 4 ماه گذشته مبلغ 300 میلیارد تومان یارانه از محل خزانه به تولید‌کنندگان این محصول لبنی اختصاص یافته است.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه به چه دلیل هنوز یارانه برخی واحدهای تولیدی شیر پرداخت نشده است، گفت: بودجه مورد نظر برای پرداخت یارانه شیر هنوز تأمین نشده و به وزارت صنعت، معدن و تجارت به طور کامل پرداخت نشده است.

رکنی تصریح کرد: مابقی اعتبار یارانه شیر به زودی و ظرف چند روز آینده تکمیل و همه طلبکاران می‌توانند یارانه خود را پیگیری و آن را از کارخانه‌هایی که شیر را به آن می‌فروشند، دریافت کنند.

وی افزود: تاکنون دو سوم از یارانه شیر تأمین و پرداخت شده و تا چند روز آینده یک سوم یارانه باقی مانده هم تأمین و به تولید‌کنندگان پرداخت می‌شود.

به گزارش فارس: در نیمه دوم سال 92 دولت برای جلوگیری از افزایش قیمت لبنیات مصوب کرد، 300 میلیارد تومان به دامداران کشور به عنوان یارانه پرداخت شود، تا قیمت شیر خام و به تبع آن قیمت فرآورده‌های لبنی افزایش نیابد.
همچنین مصوب شد، به ازای خرید یک کیلوگرم شیر خام به قیمت هزار و 110 تومان مبلغ 190 تومان هم یارانه به آنها پرداخت شود و در مجموع قیمت شیر خام به هزار و 300 تومان برسد، اما قیمت فرآورده‌های لبنی برای مصرف‌کننده افزایشی نداشته باشد.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها