امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۸:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80800
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از میامی هرالد، با ادامه خشونت‌های فرقه‌ای در آفریقای مرکزی و تنگ‌تر شدن حلقه محاصره ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از میامی هرالد، با ادامه خشونت‌های فرقه‌ای در آفریقای مرکزی و تنگ‌تر شدن حلقه محاصره شبه نظامیان مسیحی بر مسلمانان پایتخت آفریقای مرکزی، 1300 مسلمان دیگر از بنگویی، پایتخت این کشور گریختند.

بر اساس این گزارش، این کاروان شامل شهروندان مسلمانی بود که به دلیل تنگ شدن محاصره شبه نظامیان افراط‌گرای مسیحی، جان خود را در خطر می‌دیدند و توانایی فرار به مناطق امن‌تر را نیز نداشتند.

کاروان مزبور تحت تدابیر شدید امنیتی و با حمایت نیروهای حافظ صلح از شهر خارج و به سمت شهرهای شمالی در نوار مرزی چاد روانه شد.

به گفته شاهدان محلی، تنها دقایقی پس از خروج کاروان مسلمانان از شهر، یک گروه خشمگین از مردان ناشناس با حمله به مسجدی در مرکز شهر، لوازم موجود در این مکان مقدس را غارت کردند.

خشونت‌های فرقه‌ای در آفریقای مرکزی از ماه مارس سال 2013 آغاز شده و تاکنون منجر به مرگ و بی‌خانمانی تعداد زیادی از مسلمانان این کشور شده است.
انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها