امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۵:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80809
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
غلامرضا مصباحی‌مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به اینکه دولت برای حمایت از بازار سرمایه ...

غلامرضا مصباحی‌مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به اینکه دولت برای حمایت از بازار سرمایه باید از طریق تدوین قوانین و مقررات اقدام کند، اظهار داشت: جلوگیری از شکل‌گیری رانت، حباب و علاوه بر اینها جلوگیری از نوسانات قیمتی از طریق تدوین قانون و آیین‌نامه‌ها به عمل آید.

وی ادامه داد: سهام دولتی نیز باید با توجه به کشش بازار عرضه شود و اگر در جریان بازار سهام طرف عرضه تقویت شده، دولت سهامی عرضه نکند.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به اینکه بازار سرمایه حتما با بالا رفتن نرخ سود سپرده‌های بانکی تحت تاثیر قرار می‌گیرد، گفت: با افزایش نرخ سود سپرده‌ها بخشی از منابع به سمت بازار پول حرکت کرد و این مسئله که افزایش نرخ سود سپرده‌ها منجر به تغییر مسیر نقدینگی می‌شود، بر هیچ کس پوشیده نیست.

مصباحی مقدم با بیان اینکه مجموعه نهادهای اقتصادی مانند ظروف مترتبه هستند، گفت: هرجا که دستکاری در قیمت‌ها به وجود آید، منابع تغییر مسیر خواهند داد.

وی همچنین تاکید کرد: دولت باید هرچه سریعتر به نرخ سود سپرده‌های بانکی نظم داده و با توجه به روند نزولی تورم از افزایش نرخ سود سپرده جلوگیری کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها