امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۰۴:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8081
تاریخ انتشار: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۵۵
تعداد بازدید: 136
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه روزنامه «وزگلاد»، شبکه تلویزیونی «راشا تودی» روز جمعه اعلام کرد که "رایان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه روزنامه «وزگلاد»، شبکه تلویزیونی «راشا تودی» روز جمعه اعلام کرد که "رایان فوگل" یکی از مامورین سازمان امنیت و اطلاعات آمریکا که در مسکو دستگیر شده بود، بعد از آنکه آمریکاییان هشدارهای سرویس امنیت فدرال روسیه را نادیده گرفتند، بصورت علنی مطرح شد.

یکی از مقامات سرویس امنیت فدرال این دستگیری را «عبور سازمان سیا از خط قرمز» ارزیابی کرده و گفت: ما مجبور شدیم تا بعد از رعایت روش‌های مرسوم، به این قضیه عکس العمل شدید نشان دهیم.

مقامات سرویس امنیت فدرال روسیه توضیح دادند که پیش از این مقامات مسکو در خصوص غیرقابل قبول بودن مسئله به خدمت درآوردن مامورین اطلاعاتی-امنیتی روسیه به دفتر سازمان امنیت و اطلاعات آمریکا گوشزد کرده بودند. ولی این سرویس همچنان به ثبت تلاش‌های طرف آمریکایی برای جذب افسران اطلاعاتی در ارگان‌های انتظامی روسیه ادامه می‌داد: در این رابطه در ماه اکتبر سال 2011 بود که به این سازمان رسما در خصوص اقدامات تحریک آمیز یک افسر سازمان سیا در رابطه با جذب کارکنان روسی هشدار و وعده اقدام مقابله به مثل به طرف آمریکایی داده شده بود. سپس در دسامبر سال 2012 فعالیت یک جاسوس آمریکایی دیگر که تحت پوشش دبیر دفتر اقتصادی سفارت آمریکا فعالیت داشته و بعد فوگل جایگزین وی شده بود، مورد توجه سرویس امنیت فدرال روسیه قرار گرفت. این شخص در تاریخ 11 ژانویه سال 2013 از سوی وزارت امور خارجه عنصر نامطلوب شناخته شده و در تاریخ 15 ژانویه از خاک روسیه اخراج شده بود.

طبق این اطلاعات، سرویس‌های اطلاعاتی روسیه از ابتدای ورود رایان فوگل به مسکو، اطلاعاتی در رابطه با اینکه وی یکی از مامورین سازمان سیا است، بدست آورده و فعالیت وی را زیر نظر داشتند.

مقامات سرویس فدرال روسیه درعین حال ابراز امیدواری کردند که سازمان اطلاعات و امنیت آمریکا اکنون دیگر درس عبرت لازم را از این قضایا گرفته باشد.  

مرکز روابط عمومی سرویس امنیت فدرال روسیه اعلام کرد که "رایان فوگل" یکی از پرسنل سازمان امنیت و اطلاعات آمریکا تحت پوشش دبیر سوم در سفارت ایالات متحده در مسکو فعالیت داشت در شب 14 ماه مه در زمان تلاش برای جذب یکی از مامورین سرویس‌های اطلاعاتی روسیه دستگیر شد و بعد از گذرندان مراحل بازجویی به مقامات سفارت آمریکا در مسکو تحویل داده شد. وزارت امور خارجه روسیه وی را «عنصر نامطلوب» معرفی کرده و از سفارت آمریکا خواست تا این شخص فورا خاک فدراسیون روسیه را ترک کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها