امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۶:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80840
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرج به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری البرز، اکبر ترکان اظهار داشت: اقداماتی که لازم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرج به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری البرز، اکبر ترکان اظهار داشت: اقداماتی که لازم است در سطح کشور انجام شود ابتدا در منطقه ویژه به عنوان پایلوت نمونه‌سازی می‌شود و بعد پس از وضعیت فضای کسب و کار مورد بررسی قرار می‌گیرد.

ترکان گفت: در واقع ما به عنوان دبیرخانه فکرها و ایده‌ها را در این زمینه بررسی کرده و برای دولت می‌فرستیم.

دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد ویژه اقتصادی کشور در ادامه سخنان خود منطقه ویژه اقتصادی پیام را به عنوان یکی از حساس‌ترین و مهمترین مناطق ویژه اقتصادی با دو کارکرد بزرگ قلمداد کرد و افزود: این منطقه وابسته به وزارت ارتباطات است و قرار است در آینده این منطقه به عنوان مکان تجاری‌سازی، تکنولوژی نیمه هادی و ICT را اجرا کرده و منطقه اقتصادی پیام این نقش را برای اقتصاد ایران ایفا نماید.
 ترکان تصریح کرد: استان البرز با دربرگیری شهر بزرگی مانند کرج نیازمند خطوط هوایی مسافری است و فرودگاه پیام می‌تواند این نقش ضروری را به خوبی ایفا کند.

وی افزود: هدف از این بازدید بررسی تبدیل فرودگاه پیام به فرودگاه مسافربری باظرفیت است که شهر 2.5 میلیون نفری را به بقیه جغرافیای ایران متصل نماید.

این مسئول گفت: امیدواریم با کمک استاندار البرز و حمایت‌های وزارت ارتباطات و همکاران، فرودگاه پیام به عنوان یک فرودگاه در کنار فرودگاه مهرآباد نقش بزرگی ایفا کند.

وی از صنایع پاک و های‌تک و سایت فرودگاه و منطقه ویژه اقتصادی پیام نیز بازدید کرد.

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در حاشیه بازدید از پروژه‌های صنعتی و سرمایه‌گذاری منطقه ویژه پیام، این منطقه را منطقه‌ای مستعد برای سرمایه‌گذاری خواند و افزود: پیام ظرفیت‌های فراوانی برای سرمایه‌گذاری و توسعه صنعت و تولید دارد.

وی ادامه داد: در گزارش‌های ارائه شده و بازدیدهای میدانی که انجام دادیم نیاز اصلی این منطقه برای جهش اقتصادی می‌تواند به عنوان پایلوت در کشور باشد که باید به طور جدی پیگیری شود.

انتهای پیام/2302/ی/آ3004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها