امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۶:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80841
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور بعدازظهر امروز در همایش ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور بعدازظهر امروز در همایش گرامی‌داشت روز ملی شوراها که در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی برگزار شد اظهار داشت: ری کانون میراث به هم پیوسته تمدن کهن ایران و میراث گران‌سنگ عشق و وفای مردم این سرزمین به اهل بیت است.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور بر همین اساس وظیفه همه دولت‌ها و مسئولان را خدمت به همه ایران و خدمت به این شهرستان عنوان کرد و افزود: خداوند را سپاسگزاریم که در مقطعی از تاریخ زندگی می‌کنیم که ارزش‌های اسلام و ساختار سیاسی اسلام که قرن‌ها به فراموشی رفته بود به دست با کفایت امام خمینی(ره) و فداکاری مردم ایران به منصه ظهور رسید و اگر انقلاب نبود نگاه اسلام به سیاست، انسان و حقوق انسان و نقش مردم در سرنوشتشان نامشخص بود.

وی با تاکید بر اینکه امام خمینی(ره) نه‌تنها میان دین و سیاست را آشتی داد بلکه آن را عینیت بخشید، یادآور شد: در نگاه اسلام و امام حکومت از آن خداوند و حق حکومت از آن حق‌تعالی است و کسانی که خداوند اجازه حکومت آنان را داده است؛ که پیامبران، معصومین و در دوران غیبت علمای وارسته واجد شرایط یعنی ولی فقیه اجازه تصدی‌گری را دارد.

انصاری گفت: امام از آغاز بر این نکته تاکید داشتند که همه امور باید با رای آگاهانه مردم باشد و این رمز پیروزی امام و انقلاب اسلامی است.

انصاری با بیان اینکه رفراندوم عظیم ملت در سال 58 شکل گرفت، اظهار داشت: در واقع رای مردم به جمهوری اسلامی جلوه‌ای از «امرهم شوری بینهم» بود و مردم در اکثریت نزدیک به تمام نظام جمهوری اسلامی را بدون یک کلمه کم یا زیاد انتخاب کردند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در ادامه سخنان خود تصریح کرد: قدرت‌های استعماری که اساس آنها بر زورگویی و سلب حق مردم است و امروز در جهان و به ویژه در منطقه ما از هر حکومت دیکتاتوری حمایت می‌کنند جمهوری اسلامی ایران را به نظام غیردموکراتیک متهم می‌کنند در حالی هیچ‌یک از نظام‌های سیاسی دموکراتیک دیگر در این سطح به آرای مردم متکی نیست.

وی شوراها را حلقه مفقوده‌ای دانست که سالیان سال به دلایل مختلف تحقق نیافته بود و گفت: مبادا تصور شود نقش شوراها حاشیه‌ای و کمرنگ است.

انصاری با اشاره به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شد افزود: بدون از دست دادن زمان و پرداختن به حاشیه بعد از ابلاغ این سیاست‌ها وارد عمل شد و آقای روحانی به معاون اول رئیس‌جمهور دستور داد تا مسئولیت آن را برعهده بگیرد و بر این اساس وظایف همه دستگاه‌ها مشخص و ابلاغ شد.

وی ادامه داد: همه دستگاه‌ها موظف شدند گزارش عملکرد و پیشرفت مربوط به اقتصاد مقاومتی را به دولت ارائه و هر ماه خدمت مقام معظم رهبری ارائه شود؛ هر هفته دو جلسه 2 تا 4 ساعته با حضور شخص رئیس‌جمهور و وزرای اقتصادی در دولت تشکیل می‌شود که جدا از جلسات هیات دولت است.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه نگاه دولت به اقتصاد تولید محور است گفت: جذب سرمایه خارجی با حفظ منافع ملی در دستور کار دولت قرار دارد؛ تلاش شده ظرفیت تولید نفت که یک میلیون بشکه کاهش یافته بود به ظرفیت قبل از کاهش برسد.

وی با تاکید بر ایجاد ثبات و آرامش در عرصه اقتصاد گفت: هر عاملی می‌تواند تنش ایجاد کند.

انصاری در ادامه سخنان خود به موضوع مذاکرات هسته‌ای اشاره و تصریح کرد: خوشبختانه در این مدت مذاکرات علی‌رغم دشواری زیاد آن و سنگ‌اندازی صهیونیست‌ها براساس اصل عزت، حکمت و مصلحت جلو رفته است البته فراز و فرود وجود دارد اما دستاوردهای خوبی داشته‌ای و همین مساله که دیوار تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران شکاف برداشت یک پیروزی است.

وی ادامه داد: از عصبانیت اسرائیل و برخی کشورهای مرتجع منطقه و عواملی مثل پادویی منافقین در پارلمان اروپا می‌توان گفت: دولت و ملت ایران موفق بوده است.

انصاری همچنین به موضوع هدفمندی یارانه‌ها اشاره و تصریح کرد: این اصل اساسی است که باید انجام می‌شد البته از ابتدا خشت کج نهاده شده بود.

وی با ارائه آماری یادآور شد: طی 3 سال و اندی که از زمان هدفمندی می‌گذرد 130 هزار میلیارد تومان یارانه نقدی پرداخت شده است؛ این در حالی است که طی 3 سال گذشته کمتر از 40 هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی صرف شده است.

معاول پارلمانی رئیس‌جمهور در ادامه سخنان خود تاکید کرد: حدود 7 هزار پروژه نیمه تمام باقی است که 400 هزار میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد؛ باید منابعی آزاد شود تا به عمران پرداخت چراکه تعطیلی این پروژه‌ها توسعه بیکاری است.

وی با بیان اینکه تاکید رئیس‌جمهور این است که دولت بهترین تعامل را با مجلس، قوه قضائیه، نیروهای مسلح و بسیج بزرگ داشته باشد گفت: همه در فضایی که به وجود آمده در فضای اعتدال و برابری و تحت راهبری‌های مقام معظم رهبری می‌توانیم خارج از هر حاشیه‌ای دست در دست هم دهیم.

وی اضافه کرد: برخی سایت‌ها و افراد هنوز در دوران رقابت انتخابات ریاست‌جمهوری گذشته سیر می‌کنند و گاهی نامهربانی‌هایی دیده می‌شود.

انصاری در بخش دیگری از سخنان خود به جشن همسر رئیس‌جمهور اشاره و تصریح کرد: این ابتکار خوبی بود که همسر آقای رئیس‌جمهور انجام داد و زنان سفرای کشورهای اسلامی که در ایران هستند باید با حضرت زهرا (س) آشنایی داشته باشند.

وی در عین حال به مولودی خوانی و سخنرانی خانم الهی قمشه‌ای درباره مقام حضرت زهرا و مقام زن اشاره و تصریح کرد: جلسه صددرصد زنانه بوده که معرفی لباس فاخر سنتی ایرانی و تجلیل از 5 شخصیت فرهیخته بوده که به هر نفر، یک سکه داده‌اند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها