امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۰:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80860
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، حسینی در همایش بین‌المللی سلامت نیروی کار که در سالن همایش‌های رازی برگزار شد گفت: تغییر ماهیت مشاغل باعث بروز ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، حسینی در همایش بین‌المللی سلامت نیروی کار که در سالن همایش‌های رازی برگزار شد گفت: تغییر ماهیت مشاغل باعث بروز حوادث و خطرات جدیدی شده که بر هیچ کس پوشیده نیست.

وی ادامه داد: وضعیت نگران‌کننده‌ای که در سطح جهان بر اساس آمار منتشر شده در خصوص بروز حوادث و خطرات شغلی وجود دارد بسیار نگران‌کننده است به طوری که سالانه 360 میلیون حادثه شغلی اتفاق می‌افتد و حدود 2 میلیون و 300 هزار نفر بر اثر این حوادث جان خود را از دست می‌دهند.

حسینی افزود: جبران این حوادث بیش از 4 درصد از تولید ناخالص ملی کشورها را به خود اختصاص می‌دهد.

معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: در حال حاضر با فاجعه تخریب محیط زیست مواجهیم و انسان بزرگترین تخریب‌ کننده محیط زیست است و بر اساس مفاد قانون کار در ایران باید برای صیانت از نیروی انسانی کنترل‌ها و ارزشیابی‌ها و بازرسی‌های مناسب صورت گیرد.

وی ادامه داد: شورای عالی حفاظت فنی در قانون تامین اجتماعی، دولت، سازمان‌ها و کارفرمایان و کارگران را موظف کرده برای کاهش مخاطرات شغلی و حفظ محیط شغلی ایمن اقدامات زیادی را انجام دهند.

حسینی نسبت به کاهش هرچه بیشتر حوادث و صیانت از افراد حادثه‌دیده تاکید کرد و گفت: بسیاری از حوادث و مصدومیت‌ها در حوزه ساخت و ساز و ساختمان‌سازی رخ می‌دهد.

وی اظهار کرد: بیش از 47 درصد از حوادث کار مربوط به کارگران ساختمانی است که صدای زیادی هم در جامعه ندارد و لازم است کارفرمایان دقت بیشتری برای حفظ سلامت کارگران انجام دهند.

معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با اشاره به سلامت و ایمنی کارگران گفت: در حال حاضر باید به صورت مجموعه‌ای از حمایت‌های اجتماعی، مراقبت و پیشگیری، پوشش بیمه‌ای گسترده، نظارت و بازرسی از کارگاه‌ها، جلوگیری از خطر‌پذیری نیروی کار و ایجاد محیط ایمن شغلی مورد توجه قرار گیرد.

حسینی با اشاره به اینکه تحقق این فعالیت‌ها امنیت روانی، شغلی و جسمی نیروی کار را فراهم می‌کند گفت: نشاط در محیط کار از این طریق تامین می‌شود چرا که برای امنیت روانی و بهره‌وری از نیروی کار ضروری است.

وی افزود: در بخش مراقبت و نظارت در سال 92 بیش از 400 هزار بازرسی از کارگاه‌های تحت پوشش قانون کار انجام گرفت اما هدف نهایی و مطلوب به حداقل رساندن حوادث، سوانح و بیماری‌های ناشی از کار است.

معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی تصریح کرد: 13 هزار کمیته حفاظت فنی و در محیط کار ایجاد شده و 58 آئین‌نامه ایمنی و حفاظت فنی در شورای حفاظت فنی تدوین یا اصلاح شده است.

وی بر فرهنگ‌سازی به عنوان نقش موثری در تحقق این اهداف تاکید کرد و گفت: در سال 93 با توجه به نامگذاری آن باید به فرهنگ کار و فرهنگ ایمنی توجه بیشتری شود چرا که فرهنگ ایمنی در بسیاری از واحد‌های تولیدی کشور ضعیف است و افزایش نظارت و بازرسی ضروری است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها