امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۳:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80861
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بم، ایرینا بوکووا‌ ظهر امروز در حاشیه بازدید از ارگ تاریخی بم اظهار داشت: بسیار خوشحال هستم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بم، ایرینا بوکووا‌ ظهر امروز در حاشیه بازدید از ارگ تاریخی بم اظهار داشت: بسیار خوشحال هستم که در نخستین سفرم به کشور ایران از این بنای تاریخی که در فهرست میراث جهانی ثبت شده، بازدید می‌کنم.

وی تصریح کرد: یونسکو نخستین سازمانی بود که پس از زلزله بم به این شهر آمد و اقدامات لازم را برای بررسی وضعیت این اثر تاریخی انجام داد.

مدیرکل یونسکو ضمن تشکر از مسئولان استانی و محلی و مردم برای مراقبت از ارگ بم ابراز داشت: از ارگ بم و اقدامات کارشناسانه‌ای که تاکنون برای آن انجام دادند، رضایت کامل دارم.

وی به جلسه خود با استاندار کرمان اشاره کرد و گفت: آثار تاریخی استان کرمان و بم معرفی و مطرح شد که آنها را به خوبی می‌شناسم در مورد ارگ بم نیز اقدامات کارشناسان آغاز شده و تا سال 2017 ادامه دارد.

بوکووا درمورد تخصیص حمایت‌های مالی لازم برای بازسازی ارگ بم خاطر نشان کرد: برای جذب حمایت‌های مالی کشورهای خارجی حتما تلاش می‌کنم و در این راستا از صندوق امانی ژاپن و سایر کشورها استفاده می‌کنیم.
انتهای پیام/80025/ق30/د1000
برچسب ها:
آخرین اخبار