امروز : شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 26
۰۴:۰۶
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80862
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، مرتضی عربی پیش از ظهر امروز در کارگروه میراث فرهنگی و گردشگری خراسان جنوبی اظهار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، مرتضی عربی پیش از ظهر امروز در کارگروه میراث فرهنگی و گردشگری خراسان جنوبی اظهار کرد: در ایام تعطیلات نوروزی سازمان میراث فرهنگی گشت‌های مشترکی با همکاری اداره‌کل حمل و نقل، تعزیرات حکومتی، نیروی انتظامی، بهداشت و درمان و ... در سراسر استان اجرا کرده است.

وی با اشاره به آمادگی هشت هتل با 208 اتاق و 525 تخت در این ایام برای پذیرایی از مسافران نوروزی تصریح کرد: در طول این ایام 4 هزار و 620 نفر در این هتل‌ها اسکان داده شد‌ند.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی با بیان این‌که در این ایام 14 مهمان‌پذیر با 272 اتاق و 580 تخت آمادگی اسکان مسافران را داشتند، افزود: 26 هزار و 43 نفر طی این ایام در این مهمان‌پذیرها اسکان داده شدند.

عربی اضافه کرد: در این ایام بعضی از مدارس استان نیز آماده پذیرایی از گردشگران بودند که 102 هزار و 546 نفر در مدارس اقامت داشتند.

وی با اشاره به ایجاد کمپ‌های موقت در حاشیه پارک‌ها و خیابان‌ها گفت: در نوروز 93، 188 هزار و 508 نفر در این کمپ‌ها اسکان داده شدند.

*فروش بیش از یک ‌میلیارد ریال صنایع دستی

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی ادامه داد: 82 هزار و 487 نفر از مسافران نیز در زائرسراها و بقاع متبرکه استان و 461 هزار نفر نیز در خوابگاه‌های دانشجویی، سالن‌های ورزشی و سایر اماکن اقامت داشتند.

عربی میزان اقامت در چادرهای مسافرتی در پارک‌ها، حاشیه بلوارها، خیابان‌ها و سایر را نیز 523 هزار و 149 نفر اعلام کرد و افزود: در مجموع طی این ایام حدود یک میلیون و 400 هزار نفر در مراکز اقامتی استان اقامت داشتند.

وی از فروش یک‌ میلیارد و 515 میلیون و 461 هزار ریالی صنایع دستی استان طی تعطیلات نوروزی خبر داد و تصریح کرد: در سال جاری 15 بازارچه صنایع دستی با 84 غرفه در مبادی ورودی شهرها و مجموعه‌های تاریخی راه‌اندازی شد که به عرضه صنایع دستی و سوغات محلی پرداختند.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی با اشاره به فعالیت 14 موزه در استان طی این ایام، خاطرنشان کرد: در طول ایام نوروز 23 هزار و 523 نفر از این موزه‌ها بازدید کردند.

عربی یادآور شد: 64 نفر نیز به عنوان راهنما در این موزه‌ها حضور داشتند و گردشگران را در معرفی و بازدید موزه‌ها راهنمایی می‌کردند.

*بازدید بیش از 73 هزار نفر از آبگرم فردوس

وی مجتمع‌های آب درمانی لوت و فردوس را قطب‌های گردشگری سلامت استان دانست و تصریح کرد: در این بازه زمانی از مجتمع آبگرم فردوس 73 هزار و 620 نفر و از مجتمع آبگرم لوت 4 هزار و 361 نفر بازدید کردند.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی یادآور شد: در مجموع حدود 2 میلیون و 553 هزار و 131 مسافر و گردشگر از مناطق گردشگری استان بازدید کردند.

عربی گفت: تهیه و توزیع 100 هزار نسخه نقشه گردشگری استان، 30 هزار کتابچه راهنمای مسافر، برپایی نمایشگاه عکس جاذبه‌های تاریخی در نگارخانه استاد رخشانی باغ و امارت رحیم‌آباد، نمایشگاه عکس جاذبه‌های گردشگری در باغ و عمارت اکبریه و نمایشگاه عکس مشترک با سازمان تبلیغات اسلامی از برنامه‌های دیگر این سازمان در ایام نوروز بوده است.

انتهای پیام/69022/ز40/پو3002
برچسب ها:
آخرین اخبار