امروز : پنجشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 20
۲۱:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80866
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش پایگاه خبری پلیس، در آخرین روزهای سال گذشته مأموران انتظامی شهرستان خمین در تحقیقاتی جامع، از جابجایی تعدادی ظروف عتیقه از یکی از محورهای ...

به گزارش پایگاه خبری پلیس، در آخرین روزهای سال گذشته مأموران انتظامی شهرستان خمین در تحقیقاتی جامع، از جابجایی تعدادی ظروف عتیقه از یکی از محورهای مواصلاتی شهرستان مطلع شدند و برنامه‌ریزی لازم برای توقیف عتیقه‌جات و شناسایی عاملان آن در دستور کار پلیس قرار گرفت.

با شروع تحقیقات، مأموران انتظامی دو نفر را در این خصوص شناسایی کردند و فعالیت آنها در سطح شهرستان تحت کنترل نامحسوس مأموران انتظامی قرار گرفت.

سرهنگ عزیزالله اویسی، فرمانده انتظامی شهرستان خمین با اشاره به عملیات دستگیری قاچاقچیان تصریح کرد: با برنامه ریزی انجام شده زمانی که دو قاچاقچی قصد انتقال عتیقه‌جات را از شهرستان داشتند در یکی از جاده‌های شهرستان به همراه تعدادی اشیاء عتیقه دستگیر شدند.

وی اضافه کرد: با کشف اشیاء عتیقه از قاچاقچیان، اموال برای ارزش‌گذاری و تخمین قدمت تاریخی در اختیار سازمان میراث فرهنگی قرار گرفت که در بررسی کارشناسی قدمت دو کوزه سفالی به هزاره دوم قبل از میلاد اعلام شد.

بنابر قانون، اشیاء تاریخی در زمره اموال تاریخی محسوب می‎شوند و هرگونه خرید و فروش آن به موجب قانون مواد 569 تا 558 شامل مجازات اسلامی می‌باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار