امروز : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 22
۲۰:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80872
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، هشتمین دوره المپیاد ورزشی دانش‌آموزان سما سراسر کشور از ظهر امروز در مراسمی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، هشتمین دوره المپیاد ورزشی دانش‌آموزان سما سراسر کشور از ظهر امروز در مراسمی با حضور مسئولان کشوری، استانی و شهرستان چالوس در سالن ورزشی 4 هزار نفره رادیو دریای چالوس افتتاح شد.

روشن کردن مشعل هشتمین دوره المپیاد ورزشی دانش‌آموزان سما سراسر کشور، اجرای رژه توسط ورزشکاران، نمایش ورزش باستانی، نمایش کشتی و بازی‌های بومی محلی، اجرای موسیقی‌های محلی و همچنین اجرای بازی اسکیت توسط  نونهالان دختر شهرستان چالوس از دیگر برنامه‌های افتتاحیه بود.

این مسابقات در مقاطع ابتدایی، اول متوسطه و متوسطه دوم از هفتم اردیبهشت تا 10 اردیبهشت به مدت پنج‌ روز برگزار می‌شود.

مدیرکل تربیت بدنی و سلامت سازمان سما در این باره به خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در چالوس گفت: بسیار خرسندیم که شاهد دیدار ملی دانش‌آموزان در حوزه ورزش و فرهنگ کشور هستیم.

جمشید وزیری به اتفاقات مهم و چشمگیری که توسط دانشگاه آزاد اسلامی در سطح کشور رخ داد اشاره کرد و گفت: امروز دانشگاه آزاد یکی از معتبرترین دانشگاه‌های کشور و جهان‌ است.

وی خاطرنشان کرد: 10 سال پس از تأسیس دانشگاه آزاد سازمان سما به ‌عنوان فرزند برومند دانشگاه آزاد اسلامی تأسیس شد.

وزیری افزود: امروز مفتخریم که دانشگاه آزاد و سازمان سما به ‌عنوان یک ارگان بزرگ در سطح جهان خودنمایی می‌کند و هر روز شاهد درخشش بیشتر این دو ارگان در سطوح مختلف هستیم.

وی گفت: سازمان دانش‌آموزی سما در مدارس خود برای مقوله ورزش و تربیت بدنی اهمیت بسیاری قائل است و به همین علت برنامه‌های خاصی را در مدارس  تدارک دیده است.

مدیرکل تربیت بدنی و سلامت سازمان سما بیان داشت: یکی از برنامه‌های مهم سازمان دانش‌آموزی سما المپیاد ورزشی در سطح کشور است که اکنون هشتمین دوره آن به میزبانی چالوس برگزار می‌شود.

وی افزود: در هشتمین دوره المپیاد ورزشی دانش‌آموزی سما کشور بیش از 320 دانش‌آموز ورزشکار از سراسر کشور گرده هم آمده و با هم به رقابت ورزشی می‌پردازند.

وزیری به اهمیت و نقش سازنده المپیاد ورزشی دانش‌آموزی اشاره کرد و اظهار داشت: این المپیادها آینده ورزش کشور ما را برای به دست ‌آوردن موفقیت‌های بزرگ ورزشی در عرصه‌های بین‌المللی و کسب عناوین قهرمانی در دنیا تضمین می‌کند چرا که اهمیت به نوجوانان و تربیت و رشد صحیح آنها موجب موفقیت‌های بزرگ برای کشور می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: از درون همین المپیادهای ورزشی دانش‌آموزی استعدادهای ناب ورزشی شناسایی می‌شوند که می‌توانند با هنرنمایی خود سال‌ها ورزش جهان را متحیر سازند.

مدیرکل تربیت بدنی و سلامت سازمان سما تأکید داشت: همه مسئولان و دست‌اندرکاران می‌توانند با همت و تلاش بیشتر در بخش تربیت بدنی و سلامت سما اقدامات لازم را انجام دهند تا بتوانیم در بخش نونهالان و نوجوانان و رشته‌های بیشتر حرفی برای گفتن داشته باشیم.

انتهای پیام/86028/ح40/ض1002
برچسب ها:
آخرین اخبار