امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۲:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80874
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
به‌گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سعید بابائی اظهار داشت: مرحله استانی مسابقات طرح ملی دادرس از ابتدای اردیبهشت ماه جاری آغاز ...

به‌گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سعید بابائی اظهار داشت: مرحله استانی مسابقات طرح ملی دادرس از ابتدای اردیبهشت ماه جاری آغاز شده و تا پایان اردیبهشت ماه در استان‌های مختلف ادامه خواهد داشت.

معاون پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: مسابقات طرح ملی دادرس در دو بخش خواهران و برادران ویژه دانش آموزان پایه سوم دوره متوسطه اول برگزار می‌شود.

بابائی گفت: المپیاد «آماده» یکی از برنامه‌های آموزشی، تربیتی و امدادی سازمان جوانان هلال احمر است که به منظور رشد و شکوفایی استعدادهای علمی و امدادی، افزایش روحیه کار جمعی و همچنین افزایش سطح آگاهی دانش آموزان عضو سازمان جوانان هلال احمر طرح ریزی و اجرا می‌شود.

وی افزایش سطح ایمنی و کاهش خطر پذیری مدارس کشور با تکیه بر تربیت تیم های دانش آموزی آماده برای مقابله با حوادث، توسعه و ترویج ظرفیت‌های خود امدادی در میان دانش‌آموزان و ساماندهی تیم‌های اولیه مدیریت بحران مبتنی بر دانش آموزان آموزش دیده توانمند و برخوردار از مهارت‌های گروهی را از اهداف برگزاری المپیاد آماده عنوان کرد.

معاون پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانان هلال احمر،  دسترسی به اهداف والای کار گروهی، اجتماعی و روانشناسی در راستای رشد و پرورش روحیه مسئولیت پذیری، همدلی، مشارکت جویی و ایجاد فضای مناسب برای رقابت سالم و ارتقای هوش هیجانی در میان دانش آموزان را از دیگر اهداف برگزاری این مسابقات برشمرد.

بابائی توضیح داد: المپیاد آماده در سه سطح شهرستانی (با حضور گروه‌های دادرس تمامی مدارس شهرستان)، استانی (با حضور گروه‌های دادرس برگزیده شهرستان‌های استان) و کشوری (با حضور گروه‌های دادرس برگزیده استان‌های کشور) برگزار می‌شود که مرحله شهرستانی این مسابقات بهمن و اسفند ماه سال گذشته در 350 شعبه هلال احمر برگزار شد.

وی افزود: امسال با آسیب شناسی و جمع‌آوری نظرات تخصصی کارشناسان استان‌ها که بازوهای اجرایی سازمان هستند و همچنین نظراتی که از معاونان و جوانان استان‌ها گرفته شده، تغییراتی در گزینه‌ها و تعداد نفرات شرکت کننده در هر بخش انجام شده است.

بابائی گفت: المپیاد امسال در دو بخش تخصصی و عمومی برگزار می‌شود که در بخش تخصصی، کنترل و ارزیابی علایم حیاتی، احیا قلبی ریوی، پانسمان و بانداژ، آتل بندی و اسکان اضطراری و در بخش عمومی این المپیاد، آزمون کتبی، پناه گیری و تخلیه اضطراری، اطفاء حریق، حمل «بک برد» به روی دست و حمل مصدوم (گروهی) گنجانده شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها