امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۳:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80877
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس،  سعید غفرانی در نشست خبری مشترک با رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورا به مناسبت امضای تفاهم نامه همکاری متقابل گفت: ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس،  سعید غفرانی در نشست خبری مشترک با رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورا به مناسبت امضای تفاهم نامه همکاری متقابل گفت: هدف مدیریت شهری به طور کلان، تامین محیطی امن و توام با آسایش و رفاه برای همه شهروندان است و این هدف با راهکارهای متفاوتی در حال پیگیری است. اما رسیدن به آن نیازمند نظام برنامه ریزی است.

وی ادامه داد: نظام برنامه ریزی برای یک شهر، طرح جامع و تفصیلی آن است که خوشبختانه طرح جامع در سال 86 بازنگری و مصوب شد و طرح های تفصیلی به تبع آن تصویب و ابلاغ شدند. بنابراین تهران با همه مشکلاتی که دارد، دارای نظام برنامه ریزی منسجمی است که از این مسیر باید به اهداف تعیین شده خود برسد.

غفرانی افزود: با این همه اگر به شهر به عنوان یک موجود زنده که زندگی در آن جریان دارد، نگاه سیستمی نداشته باشیم و مستقل از عوامل تاثیرگذار برای آن تصمیم بگیریم، نتیجه مطلوب حاصل نمی شود. در نگاه سیستمی عوامل و عناصر به هم مرتبط هستند و از این منظر ما مجبوریم در مدیریت شهری هم نگاه سیستمی داشته باشیم.

رئیس سازمان نظام مهندسی اضافه کرد: در سیستم شهری، دو بخش اثرگذار وجود دارد که شامل کالبد شهر و مردمان آن می شود که بر یکدیگر تاثیر می گذارند. برای تداوم حیات این دو، نیازمند اجماع بین دست اندرکاران ذی مدخل شامل شورای شهر، شهرداری، وزارت راه و شهرسازی، مردم، سازمان نظام مهندسی و ... هستیم و بدون اجماع بین این بخش ها انرژی ما هدر می رود.

وی تاکید کرد: این اجماع به تدریج دارد بین این بخش ها حاصل می شود و جلسه امروز، گواهی بر آن است. همین که شورای شهر به نظام مهندسی اعتماد کرده و این سازمان توانسته به شهرداری نزدیک شود، نشانگر این است که در آینده باید منتظر دستاوردهای خوبی از این همکاری های متقابل باشیم.

غفرانی در ادامه گفت: نظام مهندسی طبق قانون متولی هفت رشته شهرسازی، معماری، عمران، برق، مکانیک، ترافیک و نقشه برداری است که همه این رشته ها برای درست ساختن شهر و تبدیل آن به فضای زندگی لازم است. اما در بین این هفت رشته، شهرسازی رشته ای کلان نگر و سیاستگذار است.

وی همچنین گفت: ما به زودی 100 هزار عضو خواهیم داشت و این انرژی عظیم اگر به درستی هدایت نشود، اتلاف بزرگ انرژی خواهیم داشت. این جلسات گام های مثبتی برای استفاده از پتانسیل های تخصصی شهرمان است که امیدواریم به سمت و سویی برویم که به شهرمان افتخار کنیم.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها