امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۷:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80878
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اراک به نقل از معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی، عزیزالله اویسی اظهار داشت: در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اراک به نقل از معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی، عزیزالله اویسی اظهار داشت: در آخرین روزهای سال گذشته ماموران انتظامی شهرستان خمین در تحقیقاتی جامع، از جابجایی تعدادی ظروف عتیقه از یکی از محورهای مواصلاتی شهرستان مطلع شدند و برنامه ریزی لازم برای توقیف عتیقه‌جات و شناسایی عاملان آن در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی تصریح کرد: با شروع تحقیقات، ماموران انتظامی دو نفر را در این خصوص شناسایی کردند و فعالیت آنها در سطح شهرستان تحت کنترل نامحسوس ماموران انتظامی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی خمین با اشاره به عملیات دستگیری قاچاقچیان تصریح کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده زمانی که دو قاچاقچی که قصد انتقال عتیقه‌جات را از شهرستان داشتند در یکی از جاده‌های شهرستان به همراه تعدادی اشیاء عتیقه دستگیر کردند.

وی اضافه کرد: با کشف اشیاء عتیقه از قاچاقچیان، اموال برای ارزش گذاری و تخمین قدمت تاریخی در اختیار سازمان میراث فرهنگی قرار گرفت که در بررسی کارشناسی قدمت دو کوزه سفالی به هزاره دوم قبل از میلاد اعلام شد.

به گفته وی بنابر قانون، اشیاء تاریخی در زمره اموال تاریخی محسوب شده و هرگونه خرید و فروش آن به موجب قانون مواد 558 تا 569 شامل مجازات اسلامی است.
انتهای پیام/87001/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها