امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۶:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80883
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بم، محمدحسن طالبیان بعدازظهر امروز در حاشیه بازدید از ارگ تاریخی بم در جمع خبرنگاران اظهار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بم، محمدحسن طالبیان بعدازظهر امروز در حاشیه بازدید از ارگ تاریخی بم در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر بیش از 200 هزار سایت باستان‌شناسی در کشور در حال فعالیت است.

معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اضافه کرد: هر سال یک پروژه فرهنگی و طبیعی برای ثبت در فهرست ثبت جهانی پرونده‌سازی می‌کنیم و برای امسال نیز پروژه شهر سوخته در دستور کار قرار دارد.

طالبیان اضافه کرد: در ایران 16 اثر ثبتی ملموس و 10 اثر ثبتی ناملموس داریم و بیش از 50 اثر نیز در فهرست موفق ثبت جهانی قرار دارند که قرار است این تعداد به 100 اثر افزایش یابد.

وی با بیان اینکه منابع مالی کشور در تامین اعتبارات مورد نیاز محدود است، افزود: باید منابع مدیریت و حمایت‌های مردمی و مشارکت‌های اجتماعی را در این زمینه جدی بگیریم تا شاهد تکمیل، مرمت و بازسازی ارگ بم باشیم.

معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: با گذشت بیش از 10 سال از حادثه زلزله بم، مسئولان استانی و محلی توانستند بم را به عنوان یک پروژه الگو به جهانیان معرفی کنند که موجب افتخار است.

وی تصریح کرد: تحقیقات لازم در زمینه خشت و بناهای خشتی در پروژه مرمت و بازسازی ارگ تاریخی بم انجام شده و نتایج این تحقیقات در سایر بناها در ایران و جهان قابل استفاده است.

طالبیان با اشاره به ثبت منظر فرهنگی بم گفت: در سازمان میراث فرهنگی برنامه‌های خوبی برای ثبت جهانی این اثر داریم.
انتهای پیام/2446/ز30/د1000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها