امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۹:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80890
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، مسعود سلطانی فر امروز در مراسم امضای تفاهم نامه با سورنا ستاری، معاون علمی رئیس جمهور با تاکید بر تاثیر مثبت همکاریهای ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، مسعود سلطانی فر امروز در مراسم امضای تفاهم نامه با سورنا ستاری، معاون علمی رئیس جمهور با تاکید بر تاثیر مثبت همکاریهای مشترک در روند حل مشکلات مختلف کشور بویژه در بحث اشتغال نخبگان و دانشگاهیان گفت: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  علاوه بر مسئولیت ها و رسالت قانونی، فرهنگی و سازمانی می تواند نقش موثری در فرایند حل مشکلات مربوط به اشتغال کشور ایفا کند.
وی با اشاره به وجود مشکلات مختلف برای ایجاد اشتغال در کشور خاطرنشان کرد: سازمان می تواند با توجه به  موضوع گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی نقش موثری در حل مشکلات مربوط به اشتغال ایفا کند.
سلطانی فر افزایش آمار گردشگران خارجی به کشور در ماههای اخیر به ویژه نوروز 93 را قابل توجه دانست و گفت: خوشبختانه در بخش گردشگری در کشور اتفاقات خوبی در حال وقوع است.
معاون رئیس جمهور تاکید کرد: روند ورود گردشگران خارجی به کشور در ماههای اخیر افزایش قابل توجه داشته به  طوری  که آمار گردشگران خارجی نیمه دوم فروردین سال 1393 در مقایسه با نیمه دوم فروردین سال گذشته 150 درصد رشد داشته است.
وی با بیان اینکه افزایش گردشگران خارجی به کشور بیانگر پاسخ دهی سیاستهای دولت در خصوص گسترش ارتباطات با دنیا است گفت: سیاستهای دولت در راستای تعامل با کشورهای خارجی و تشنج زدایی و تلاش در جهت حفظ حقوق حقه کشورمان در خصوص فرایند غنی سازی و هسته ای و مسائل مربوط به 1+5 پایه های تحریم را متزلزل کرد و  توانست فضای بسته و دیوار ی که تلاش کردند پیرامون ایران بشکند را فرو ریزد.
رئیس سازمان میراث فرهنگی در ادامه به ظرفیتهای اشتغالزایی صنایع دستی در کشورمان اشاره و خاطرنشان کرد: صنایع دستی از عرصه هایی است که می تواند در فرایند حل مشکل اشتغال بویژه در محیطهای روستایی  و همچنین افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی تاثیر گذار باشد.
وی با بیان اینکه می توان در این عرصه با سرمایه اندک اشتغال پایدار ایجاد کرد افزود: تولیدات این حوزه مانند فرش و گلیم می تواند برای کشور ارز آوری داشته باشد.
سلطانی فر همچنین به رویکرد جدید سازمان میراث فرهنگی در عرصه میراث فرهنگی اشاره و خاطرنشان کرد: در نظر داریم  با استفاده از بسترهای قانونی و سرمایه بخش خصوصی از مشارکت مردم برای حفظ سایتها، اماکن و بناهای تاریخی استفاده کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها