امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۱:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80894
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وحید کیارشی اظهار داشت: وزارت آموزش و پرورش به دنبال دریافت مصوبه هیأت وزیران در خصوص ضریب ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وحید کیارشی اظهار داشت: وزارت آموزش و پرورش به دنبال دریافت مصوبه هیأت وزیران در خصوص ضریب تغییر حقوق سال 1393 کارکنان پس از ابلاغ آن به سراسر کشور، احکام حقوقی جدید تمام فرهنگیان را در یک بسیج همگانی برای اولین بار پیش از آغاز سال نو صادر و توزیع کرد.
وی افزود: علی‌رغم مشکلات اعتباری در فروردین‌ماه، کل اعتبارات مورد نیاز برای پرداخت حقوق کارکنان تأمین و به خزانه کل کشور اعلام شد.
معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به این مطلب که پرداخت حقوق و مزایای فرهنگیان کشور در اواخر فروردین ماه انجام و مبالغ مورد نظر به حساب آنان واریز شده است، در مورد کسورات قانونی حقوق تصریح کرد: سقف درآمد مشمول مالیات به تمام پرداخت‌های افراد تعلق گرفت و با احتساب معافیت مالیاتی، هر کس در طبقه درآمدی خود مشمول آن شد و این امر توسط ذی‌حسابان و امور مالی ادارات کل استان‌ها کنترل مجدد شد؛ همچنین با توجه به نظرات نهایی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور و پیگیری های سازمان بازنشستگی و براساس قوانین موجود، کسری مقرری ماه اول از حقوق و واریز آن به مراجع ذی ربط الزامی بود که در فروردین ماه اعمال شد.
کیارشی از واریز مقرری مربوطه ناشی از افزایش ضریب حقوق فرهنگیان خبر داد و گفت: این مقرری از اردیبهشت ماه به حساب مستخدمین رسمی و پیمانی این وزارتخانه واریز می شود.
وی توضیح داد: کسور واریزی به حساب صندوق بازنشستگی در جمع کل درآمد مشمول مالیات به حساب آمده و جمع جبری مالیات و کسری مقرری ماه اول موجب شده تا درآمد قابل تصرف، مطلوب کارکنان نباشد.
به گفته کیارشی، وزارت آموزش و پرورش در اعمال ضریب و انجام کسورات به طور دقیق قوانین و مقررات مربوطه را رعایت نموده است و ذی‌حسابان به عنوان نمایندگان وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز کل فرایند را بررسی و تأیید کرده‌اند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار