امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۶:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80896
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 134
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، بهزاد فرخزاد دبیر هیئت مدیره انجمن دندانپزشکی ایران در نشست خبری پنجاه و چهارمین کنگره دندانپزشکی اظهار داشت: ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، بهزاد فرخزاد دبیر هیئت مدیره انجمن دندانپزشکی ایران در نشست خبری پنجاه و چهارمین کنگره دندانپزشکی اظهار داشت: سیستم بیمه‌ ایران یک بیمه تبعیض‌آمیز است و متأسفانه در ایران پول برای مریض شدن می‌دهند نه سالم شدن.

دبیر هیئت مدیره انجمن دندانپزشکی ایران گفت: مشکلی که در بحث درمان وجود دارد آن است که جزء حرفه‌ای خدمت تعیین نشده و دستمزد خالص برای ارائه خدمت تعریف نشده است.

فرخزاد افزود: هدف از بیمه ایجاد سلامتی در جامعه است و تعریف اصلی آن حفظ سلامتی افراد با حفظ بهداشت است اما متأسفانه تعریف بیمه در ایران درمان نبوده است.

دبیر هیئت مدیره انجمن دندانپزشکی ایران به بیمه دندانپزشکی اشاره کرد و گفت: در قسمت فلوراید تراپی و ترمیم دندان شش قرار است بیمه لحاظ شود.

وی گفت:‌ برای ترمیم دندان 6 که دندان اصلی و پایه کودک است و در 5، 6 سالگی درمی‌آید چون اکثر خانواده‌‌ها به آن به عنوان دندان شیری نگاه می‌کنند قرار است با اعمال بیمه جلوی کشیدن و پوسیدگی دندان گرفته شود.

فرخزاد انجام فلورایدتراپی را تا 60 درصد در کاهش پوسیدگی دندان مؤثر دانست و گفت: اگر این روند اجرا شود در جامعه جوان و رو به رشد روند پوسیدگی کمتر خواهد شد.

در ادامه محسن امین‌سبحانی دبیر سیزدهمین جشنواره دکتر هدایت اظهار داشت: دندانپزشکی جزو هزینه‌برترین خدمت است که خیلی از افراد جامعه درگیر آن هستند.

امین‌سبحانی ادامه داد: در این حوزه قرار است تحقیقات، آموزش و نوآوری ارائه شود و از حدود 10،‌12 سال قبل به همت جامعه اسلامی دندانپزشکی و همکاری انجمن دندانپزشکی جشنواره شهید هدایت برگزار شد که هدف تشویق پژوهش و نوآوری در این حوزه است که از امسال نیز برای یادآوری شهدای دندانپزشکی قرار است از دکتر بهرام شکری یاد شود.

دبیر سیزدهمین جشنواره دکتر هدایت به بحث بیمه دندانپزشکی نیروهای مسلح پرداخت و گفت:‌ سلامت و آموزش‌ محوری در این بیمه لحاظ شده و هزینه فلورایدتراپی آموزش بهداشت دهان و دندان با فرانشیز 10 درصد و بقیه خدمات با فرانشیز 30 درصد است.

وی آموزش بهداشت دهان و دندان را توسط بهداشت‌کاران دادن فرصت به داندانپزشک عنوان کرد و گفت: در آن صورت دندانپزشک به درمان و آموزش تخصصی بیمار می‌پردازد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها