امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۷:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80900
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 98
به گزارش گروه خواندنی‌های خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دانشمندان انجمن مریخ، زندگی در سیاره سرخ - مریخ را در صحرای ایالت یوتا ...

به گزارش گروه خواندنی‌های خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دانشمندان انجمن مریخ، زندگی در سیاره سرخ - مریخ را در صحرای ایالت یوتا بازسازی کردند؛ آنها در یک پایگاه تحقیقاتی فضایی در بیابان‌های سنگی یوتا با پوشیدن لباس‌های فضایی و زندگی در انزوا این بازسازی را انجام دادند.
برخی از مکان‌های زمین ظاهرا به اندازه کافی برای شبیه‌سازی، تجربه و آزمایش زندگی در مریخ مناسب است.

به همین دلیل کارشناسان انجمن مریخ این بیابان را که از نظر گرمای اتمسفر، وزش باشد و حالت سنگلاخی بیشترین شباهت را به مریخ دارد برای آزمایش‌های خود برگزیده‌اند.

این تیم متشکل از 4 مرد و 2زن است که در کابینی 2طبقه و باریک زندگی می‌کنند.

محل استقرار این تیم 40 کیلومتر تا نزدیک ترین شهر فاصله دارد و هیچ وسیله نقلیه‌ای برای رسیدن به شهر «هانکسویل» وجود ندارد.

این دانشمندان در صورت انصراف از این تحقیقات باید کل این مسیر را پیاده طی کنند.
به گفته «لارا ویمرکاتی» فرمانده ماموریت و زیست شناس ناسا، هرکاری که ما هر روز انجام می‌دهیم باید مانند کارهای روزمره روی سیاره سرخ باشد و به شکلی زندگی کنیم که گویی هوایی وجود ندارد؛ دوست دارم اولین کسی باشم که مواد غذایی به مریخ می‌برم اما اولین نفر مهندسین هستند.

به هر جهت من یک زیست‌شناس هستم و اولین کسی که به امکان زندگی در مریخ پی برد.

دانشمندان پیش‌بینی می‌کنند اولین پرواز در 20 سال آینده خواهد بود و مسیری که باید طی شود 225 میلیون کیلومتر است که هفت ماه طول می‌کشد.

هزینه‌های اولیه فرود بر روی مریخ بیش از 6 میلیارد دلار تخمین زده شده است.

هر یک از ماموریت‌های بعدی 4 میلیارد دلار خواهد بود. تمام کسانی که اعزام می‌شوند باید یک سال و نیم در سفر باشند و زمان دلخواه نمی‌توان به زمین برگشت چون باید تراز بین 2سیاره بوجود بیاید و در این مدت آنها باید برای زنده ماندن با مصرف محدود مواد غذایی، اکسیژن، آب و برق زندگی کنند.


انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها