امروز : پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 29
۰۴:۱۹
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8091
تاریخ انتشار: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۵۵
تعداد بازدید: 88
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه الجزیره انگلیسی، «پاپ فرانسیس» رهبر کاتولیک‌های جهان روز گذشته در سخنرانی خود ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه الجزیره انگلیسی، «پاپ فرانسیس» رهبر کاتولیک‌های جهان روز گذشته در سخنرانی خود برای سفرای کشور‌های جهان از سران کشورها خواست تا به سیاست‌های ریاضتی خود پایان داده و از مردم فقیر حمایت کنند.

پاپ تاکید کرد که اجرای این سیاست‌ها موجب شده که «لذت زندگی» در کشور‌های توسعه‌یافته از بین برود.

وی با انقاد از اقتصاد‌ سرمایه‌داری در کشور‌های غربی، افزود: «پرستش گوساله سامری امروز در چهره جدید و بیرحمانه کاهش هزینه‌ها و دیکتاتوری اقتصادی بی‌هویت که فاقد هدف واقعی برای بشر است، نمود کرده است.»

پاپ با اشاره به اینکه در این اقتصادها، موجودات انسانی به عنوان کالا برای فروش در نظرگرفته می‌شوند، تصریح کرد: «ایدئولوژی‌های افراطی بازار آزاد یک استبداد مخفیانه و مجازی ایجاد کرده است.»

وی در ادامه اظهار داشت که همبستگی و همدردی که به عنوان گنجی برای افراد فقیر است در این اقتصاد‌ها به عنوان یک عامل بازدارنده محسوب می‌شود. درآمد اکثریت جامعه رو به کاهش است.

پاپ فرانسیس که به تازگی به عنوان رهبر کاتولیک‌های جهان شناخته شده، ‌همواره در اظهارات خود بر لزوم حمایت از فقرا تاکید کرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار