امروز : سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 24
۱۱:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80920
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه خبری «ورلد تریبیون»، محمد عبدالغفار، مشاور پادشاه بحرین از 6 عضو شورای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه خبری «ورلد تریبیون»، محمد عبدالغفار، مشاور پادشاه بحرین از 6 عضو شورای همکاری خلیج فارس خواست در تلاش برای افزایش ظرفیت‌ها و توانایی همکاری، الگو ناتو را مورد مطالعه قرار دهند.

وی مدعی شد:‌ شورای همکاری خلیج فارس، در بحبوحه تهدید همسایه خود ایران، از فرصت همکاری با متحدان غربی بهره نگرفته است. کشورهای شورای همکاری خلیج فارس تا امروز در تصویب یک توافق مشترک استراتژیک برای بازدارندگی و توازن قوا ناکام بوده‌اند.

وی در کنفرانس امنیت منطقه‌ای در 23 آوریل گفت: شورای همکاری خلیج فارس برای حفظ ثبات باید مدرن شود. الگوی ناتو، لزوم تلفیق منابع برای مقابله با چالش‌هایی نظیر ایران و سوریه را نیز در بر می‌گیرد. هیچ گزینه‌ای جز متحد شدن وجود ندارد.

بر اساس این گزارش، عربستان سعودی نیز از شورای همکاری خلیج فارس خواسته تا ظرفیت‌های خود را ارتقا دهد که این ظرفیت‌ها می‌تواند در برگیرنده دانش هسته‌ای باشد تا به باور ریاض، بتوان با ایران در این زمینه رقابت کرد.

البته ترکی الفیصل، رئیس سابق دستگاه اطلاعاتی عربستان در این راستا گفت: ما خصومتی با ایران نداریم و نمی‌خواهیم به این کشور و مردمانش که مسلمان هستند، آسیب برسانیم. اما برای رسیدن به امنیت منطقه‌ای لازم است ما به عنوان گروهی در خلیج فارس تلاش کنیم تا توازن قوا را برقرار کنیم که این مورد شامل دانش هسته‌ای نیز می‌شود و در عین حال، برای هر گونه احتمالی بر سر پرونده هسته‌ای ایران آماده باشیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها