امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۲:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80941
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فلسطین الیوم، اخبار تحولات مربوط به روند آشتی ملی فلسطین و تحولات امنیتی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فلسطین الیوم، اخبار تحولات مربوط به روند آشتی ملی فلسطین و تحولات امنیتی امروز در کرانه باختری در زیر آمده است:

ابوزهری: هنیه به محض تشکیل دولت وحدت ملی تا یک ماه آینده استعفا می‌دهد

«سامی ابوزهری»، سخنگوی حماس امروز شنبه در اظهاراتی خبری تاکید کرد: ما در شرایط کنونی از تشکیل دولت جدید ظرف پنج هفته از توافق آشتی سخن می گوییم و دولت اسماعیل هنیه آماده است هر لحظه که دولت جدید تشکیل شود استعفا بدهد.

ابوزهری با تاکید بر اینکه حماس عزم خود را برای موفقیت آشتی ملی جزم کرده است گفت: حماس بار دیگر می گوید که بیانیه غزه دستاورد بزرگ ملی در تاریخ ملت فلسطین بوده و حماس هر کاری برای اجرای این بیانیه انجام می دهد.

سخنگوی حماس گفت: راه پاسخ به مداخله های آمریکا و اسرائیل اجرای فوری اعلامیه غزه است.

ابوزهری همچنین درباره به رسمیت شناخته شدن اسرائیل از سوی محمود عباس گفت: آن موضع قدیمی محمود عباس بوده است اما موضع ما در حماس کاملا ثبات است و آن اینکه اشغالگران را به هیچ شکلی به رسمیت نمی شناسیم و مذاکرات سازمان آزادی بخش فلسطین با رژیم صهیونیستی به خودشان مربوط می شودو دولت آتی رابطه ای با آن نخواهد داشت.
 
رایزنی‌ها برای تشکیل دولت وحدت ملی فلسطین از هفته آینده آغاز می شود

«منیب المصری»، تاجر بزرگ و مشهور فلسطینی و رئیس انجمن شخصیت‌های مستقل اعلام کرد:محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین رایزنی‌های خود را برای تشکیل دولت موقت از اوایل هفته اینده آغاز خواهد کرد.

المصری گفت: بر اساس توافقی که چهارشنبه گذشته میان حماس و هیئت سازمان آزادی‌بخشفلسطین (ساف) حاصل شد، محمود عباس باید در یک ماه اینده دولت وحدت ملی را تشکیل دهد.
 
عریقات:اشغالگری بالاترین شکل تروریسم است

مذاکره کننده ارشد تشکیلات خودگردان فلسطین تداوم اشغالگری‌های رژیم صهیونیستی را مانع اصلی بر سر راه برقرای صلح دانست.

«صائب عریقات»، مذاکره کننده ارشد تشکیلات خودگردان امروز یکشنبه در گفت وگو با روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت روزنامه گفت: اشغالگری بالاترین شکل تروریسم است.

وی افزود: اسرائیل با تعلیق مذاکرات اشتباه کرد، اما محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با وجود به بن بست رسیدن فرایند صلح، هنوز مایل است با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل دیدار کند.

امضای پیمان آشتی میان حماس و فتح در هفته گذشته که در آن تشکیل یک دولت وحدت موقت تا زمان برگزاری انتخابات پیشنهاد شده است ؛ موجب توقف مذاکرات صلح به رهبری آمریکا شد.

شهرک نشینان صهیونیست 60 اصله درخت زیتون فلسطینیان را قطع کردند

شهرک‌نشینان صهیونیست صبح امروز یکشنبه 60 اصله درخت زیتون بزرگ را در شهرک حواره در جنوب نابلس در کرانه باختری قطع کردند.

غسان دگلس مسئول پرونده شهرک‌سازی‌ها در شمال کرانه باختری گفت: شهرک‌نشینان اهل شهرک یتسهار 60 اصله درخت را در منطقه اللحف حواره قطع کردند که متعلق به شهروندان فلسطینی این منطقه بود.

اشغالگران 6 جوان فلسطینی را در الخلیل و رام الله ربودند

نظامیان اشغالگر امروز یکشنبه شش تن از شهروندان را سه تن را از استان الخلیل و سه تن دیگر در رام الله در کرانه باختری ربودند.

این جوانان فلسطینیی بین 20 تا 30 سال داشتند.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار