امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۷:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80942
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «فیلیپ مارینی» رئیس کمیسیون امور مالی سنای فرانسه که در راس هیأتی پارلمانی از این کشور به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «فیلیپ مارینی» رئیس کمیسیون امور مالی سنای فرانسه که در راس هیأتی پارلمانی از این کشور به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده، با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

ظریف در این دیدار با اشاره به روابط دیرینه دو کشور ایران و فرانسه، ابراز امیدواری کرد مناسبات دو کشور به جایگاه واقعی خود برگردد.

وزیر امور خارجه کشورمان  تاکید کرد: کشور فرانسه با توجه به جایگاه خود در اتحادیه اروپا می‌تواند نقش مهم و مثبتی را در مذاکرات هسته‌ای ایفا  کند.

رئیس دستگاه دیپلماسی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران با اراده سیاسی وارد این مذاکرات شده و امیدوار است طرف مقابل هم با این اراده وارد مذاکرات شده باشد.

وی تصریح کرد: برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای ایران بومی شده و نمی‌شود این دانش بومی را از دانشمندان ایرانی گرفت.

ظریف با تاکید بر صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران افزود: جمهوری اسلامی ایران آماده است نگرانی‌های مشروع طرف مقابل در این رابطه را برطرف سازد.

«فیلیپ مارینی» رئیس کمیسیون امور مالی سنای فرانسه نیز در این دیدار با  استقبال از توافق ژنو «برنامه اقدام مشترک» بین ایران و گروه 1+5 ابراز امیدواری کرد که روابط دو کشور در زمینه‌های مختلف گسترش یابد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها