امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۲۰:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80944
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری  الیوم السابع، اخبار برخی تحولات آفریقا در زیر آمده است:   مراسم جشن بیستمین سالگرد پایان آپارتاید در ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری  الیوم السابع، اخبار برخی تحولات آفریقا در زیر آمده است:

 

مراسم جشن بیستمین سالگرد پایان آپارتاید در آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی امروز یکشنبه بیستمین سالگرد پایان آپارتاید و استقرار دموکراسی را جشن گرفت

«جاکوب زوما »، رئیس جمهور آفریقای جنوبی طی مراسمی اعلام کرد این کشور هم اکنون به تحقق رویای تشکیل یک کشور متحد که متشکل از اقوام مختلف است نزدیک شده است.

وی به مناسب جشن « روز آزادی» در این باره گفت: کشور ما درخصوص استقرار دموکراسی، عملکرد خوبی داشته است. ما به رویای ایجاد کشوری متحد نزدیک شده ایم که ترجیح های قومی و جنسیتی در آن جایی ندارد.

 

تظاهرات مخالفان اتیوپی علیه بازداشت های سیاسی در این کشور

حدود 200 تن از طرفداران حزب سمایاوی( آبی) که از احزاب  مخالف دولت اتیوپی محسوب می شود امروز یکشنبه با برپایی تظاهرات در آدیس آبابا خواستار « دموکراسی واقعی » شدند.

تظاهرات کنندگان همچنین آزادی حدود 20 تن از اعضای این حزب مخالف دولت را خواستار شدند.

بنابراعلام دیده بان حقوق بشر ، حدود 20 تن از فعالان این حزب پنجشنبه بازداشت شدند.

این منبع اعلام کرد: شش تن از نویسندگان یک وبلاگ و دو خبرنگار مستقل نیز از جمعه بازداشت شده اند.

عفو بین الملل مقامات اتیوپیایی را به وارد کردن فشار بر آزادی بیان با حمله به کسانی که از دولت انتقاد می کنند متهم کرد.

 

1300 تن از مسلمانان آفریقای مرکزی بانگی را ترک کردند

خبرگزاری فرانسه از بانگی اعلام کرد: هزار و سیصد تن از شهروندان مسلمان، پایتخت جمهوری آفریقای مرکزی را در قالب کاروانی که سازمان های بشردوستانه سازماندهی کرده بودند، ترک کردند.

 

بوتفلیقه فردا دوشنبه سوگند ریاست جمهوری را ادا می کند

روزنامه های الجزایری امروز یکشنبه اعلام کردند عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور الجزایر که در انتخابات 17 آوریل جاری میلادی برای چهارمین بار پیاپی پیروز شده است دوشنبه (فردا) در جشنی با شکوه سوگند یاد خواهد کرد.

وی با کسب 81 درصد آرا برای چهارمین بار و برای مدت پنج سال به عنوان رئیس جمهور الجزایر انتخاب شده است .

بوتفلیقه 77 ساله که حدود یک سال پیش در اثر بیماری برای معالجه به بیمارستان وال دو گراس در پاریس رفته بود ، پس از نزدیک به دو سال در 17 آوریل یعنی روز انتخابات بر روی صندلی چرخ دار در ملا عام حاضر شد.

 

34 کشته در درگیری های قومی نیجریه

سانی موسی میریگا ،سخنگوی دولت ایالت ماساراوای نیجریه اعلام کرد دست کم 34 تن در درگیری های بین دو قوم رقیب در این ایالت در مرکز نیجریه کشته شدند.

خانه‌ها و انبارهای زیادی نیز در این خشونت ها که دیروز شنبه بین اعضای قبیله اگون و قوم گوانادارا در روستای اگان ، به وقوع پیوست در آتش سوخت.

میریگا گفت:افراد مسلح قبیله اگون پس از مشاجره ای درباره زمین های کشاورزی که در طول آن یکی از اعضای قوم اگون زخمی شد ، به اگان حمله کردند.

وی افزود:همه کشته ها و زخمی ها به قبیله گواندارا که روستای آنان به طور غیرمنتظره هدف حمله شمار زیادی از اعضای قوم اومباتسه از قبیله اگون قرار گرفت ،تعلق دارند.»

به گفته میریگا ، نیروهای پلیس برای پایان دادن به خشونت ها در این روستا مستقر شده اند.

با وجود تلاش های زیاد دولت و ارتش نیجریه برای برقراری آرامش در چندین ایالت این کشور ،مناقشات قومی بخصوص در مرکز نیجریه رواج دارد که غالب آنها به سبب مشاجره بر سر زمین است.

انتهای پیام/

 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها