امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۱:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80945
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از جزوزالم‌پست، «نفتالی بنت» وزیر دارایی اسرائیل در مصاحبه با خبرنگاران خارجی ضمن رو به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از جزوزالم‌پست، «نفتالی بنت» وزیر دارایی اسرائیل در مصاحبه با خبرنگاران خارجی ضمن رو به پایان خواندن عمر توافق اسلو، خواستار برخورد «واقع گرایانه» با فلسطینیان و الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به اسرائیل شد.

رهبر حزب راستگرای «بیت یهودی» که به دلیل سیاست‌های موافق شهرک‌سازی، به تندروی بر علیه فلسطینیان و مذاکرات سازش مشهور شده، ضمن حمله به توافق اخیر گروه‌های فلسطینی برای تشکیل دولت وحدت ملی گفت: «هر کسی که دید واقع گرایانه‌ای به اوضاع جاری داشته باشد، خواهد دانست که اسرائیل و فلسطین در آینده نزدیک به صلح نخواهند رسید و اسرائیل می‌بایست تصمیمی عملی برای این شرایط بگیرد.»

«بنت» گفت که دولت فلسطینی مطلوب وی، حداکثر یک حکومت خودگردان و به دور از اختیارات مستقل است.

این وزیر اسرائیلی در انتها مجاورت با فلسطینی‌ها را «اجبار اسرائیل برای همزیستی با فلسطینی‌ها» خواند و گفت: «شاید ما و فلسطینی‌ها خیلی به یکدیگر علاقه‌مند نباشیم ولی حقیقت این است که با یکدیگر زندگی می کنیم.»
جنبش‌های فتح و حماس چهارشنبه گذشته از توافق برای تشکیل دولت آشتی ملی خبر دادند. بر این اساس قرار است دولتی تکنوکرات موقتا امور را در اختیار بگیرد و تا 6 ماه دیگر انتخابات پارلمانی و ریاست‌جمهوری برگزار شود. صهیونیست‌ها به این توافق واکنش منفی نشان داده و مذاکرات از پیش تعلیق‌شده سازش را متوقف کرده‌اند. «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی امروز خواستار لغو این توافق شده و گفت «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان باید بین حماس و صلح با اسرائیل یکی را انتخاب کند.
انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها