امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۰۳:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80950
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الرای الیوم، «سعود الفیصل»، وزیر خارجه عربستان تاکید کرد که دو کمیته از سوی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الرای الیوم، «سعود الفیصل»، وزیر خارجه عربستان تاکید کرد که دو کمیته از سوی وزرای خارجه شورای همکاری خلیج فارس تشکیل شدند تا بر اجرای بندهای وثیقه ریاض نظارت داشته باشند که در نشست فوق العاده این شورا از سوی قطر امضا شد.

وی افزود: کمیته دوم نیز ماموریت نظارت بر روند نتایج به دست آمده و ارائه آنها را به وزرای خارجه شورای همکاری دارد.

سعود الفیصل به سردبیران روزنامه‌های سعودی گفت که مسئله بازگشت سفرای عربستان و امارات و بحرین به دوحه همچنان در پرده ابهام قرار دارد و منوط به اجرای بندهای وثیقه و تعهد قطر به اجرای آن است.

وزیر خارجه عربستان تصریح کرد که نمی‌توان گفت که قطر متعهد به وثیقه بوده مگر اینکه در این خصوص ارزیابی‌های لازم صورت گیرد.

وی افشا کرد که عربستان و دیگر کشورهای عضو شورا موارد اساسی را مشخص کردند که دوحه باید آنها را اجرا کند که از جمله آنها تعطیل کردن سازمان قطری کرامت است که ریاست آن را عبد الرحمن بن عمیر النعیمی برعهده دارد، همچینن دانشکده التغییر و مراکز مطالعاتی که هدف آنها امتیازگیری و سوء استفاده‌های سیاسی و فتنه انگیزی در خلیج فارس است.

سعود الفیصل اگرچه نامی از هیچ یک از این موسسات نبرد، اما به نظر می‌رسد که باید مؤسسة راند و مرکز مطالعات بروکینگز باشد.

وی پس از آن از احتمال اتخاذ سلسله تدابیری و تصیمیاتی سخن گفت که قطر را وادار کند به امنیت کشورهای همجوارش اسیب نرساند و از جمله این تدایبر توقف حمایت از اخوان المسلمین و دور کردن خطر آنها از کشورهای حوزه خلیج فارس است.

سعود الفیصل درحالی این سخنان را بر زبان آورد که مطبوعات قطری تاکید کردند، کشور متبوعشان به ریاض هیچ امتیازی نداده است.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها