امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۸:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80956
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
«عبد المجید مراد»، ‌تحلیلگر امور سیاسی سوریه و مسئول حزب دموکراتیک این کشور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در ...

«عبد المجید مراد»، ‌تحلیلگر امور سیاسی سوریه و مسئول حزب دموکراتیک این کشور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تاکید کرد که ایران توانست خود را به عنوان کشوری قدرتمند در میان کشورهای بزرگ به ویژه در پرونده هسته‌ای مطرح کرد و جایگاه خود را به عنوان بازیگر مهم منطقه‌ای طی بحران سوریه تحکیم کرد.

این تحلیلگر امور سیاسی سوری بر این باور است که ایران دیدگاه خود را بر تمام کشورهای جهان به ویژه با قرار گرفتن سوریه در آستانه انتخابات ریاست جمهوری که قرار است، ماه آینده برگزار شود، تحمیل کرد.

وی می‌افزاید: موضع تهران در برابر جنگ در سوریه موجب شد تا ایران موقعیت و جایگاه منطقه‌ای و بیم المللی خود را تقویت و تهران را به عنوان دروازه ورود به خاورمیانه به طور عام و سوریه و عراق به طور خاص معرفی کند.

مراد تاکید می‌کند که نظام سوریه در 2 مسیری که برای حل بحرانش و رویارویی با آن انتخاب کرده بود، موفق نشان داد. اول پافشاری و تلاش جهت غلبه بر تروریسم و بازگرداندن امنیت به اراضی سوریه و دوم اجرای قانون اساسی و حفظ تمامیت ارضی این کشور از طریق اعلام برگزاری ریاست جمهوری در آن.

وی درباره سفر فرستاده عربستان سعودی به ایران گفت که این سفر و دیدار با رئیس جمهوری اسبق ایران بیانگر تلاش ریاض برای بازگشت به جهان عرب از دروازه تهران است.

این تحلیلگر امور سیاسی تاکید کرد: سیاست‌های ایران نشان می‌دهد که رهبران این کشور به خوبی به دنیای سیاست و معادلات منطقه‌ای آشنا هستند و می‌دانند، اگر طرفی به آنها نزدیک می‌شود، به چه دلیل است.

وی افزود: ایران می‌داند چگونه از منافع خود محافظت کند، به گونه‌ای که منافع آن با یک کشور بر روابطش با کشور دیگر تاثیر نگذارد.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار