امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۰۵:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80962
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 44
  علی اکبر ثقفی تهیه کننده سینما در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس در خصوص بازگشت قهرمان به سینمای ایران، عنوان کرد: در همین شهر تهران از این طرف ...

  علی اکبر ثقفی تهیه کننده سینما در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس در خصوص بازگشت قهرمان به سینمای ایران، عنوان کرد: در همین شهر تهران از این طرف خیابان تا آن طرف خیابان سرتاسر سوژه ریخته است اما امروزه فیلم‌های ما فاقد قهرمان هستند.

وی افزود: کشور ما مملو از قهرمان است، چه قهرمانان ملی، چه اسطوره‌های تاریخی و چه پهلوانان ورزشی، اما ما تا به حال در مورد کدامیک از اینها کاری انجام داده‌ایم چون همیشه اکثر فیلم‌هایمان با عدم قهرمان مواجه است و هول محور حادثه‌ای می‌گردد که مرتب قصه فیلم را کش می‌دهد.

وی ادامه داد: قهرمانان فیلم صرفاً نباید مرد باشند گاهاً زن‌ها هم می‌توانند قهرمان یک فیلم باشند.

تهیه کننده فیلم سینمایی «مرگ کسب و کار من است» تاکید کرد: مادران شهدا، امدادگران دفاع مقدس و پزشکانی که در روزهای دفاع مقدس در جبهه‌ها حضور داشتند و صبوری پیشه کردند و با عدم سرپرستی سرپرست خانوار، چندین فرزند را به سرانجام رساندند، قهرمانان اصلی هستند.

وی تاکید کرد: فیلم‌های حال حاضر ما بیشتر به سمت فیلم‌های شعاری و یا کمدی‌های سخیف رفته است، ما شخصیت درست و درمانی و یا شخصیت کمدی قهرمان در فیلم‌ها نمی‌بینیم چون بیشتر فیلم‌ها پاستوریزه شده هستند.

ثقفی با اشاره به چگونگی بازگشت قهرمان به سینمای ایران، اظهار داشت: فیلم‌نامه نویس باید قهرمان را خلق کند البته قهرمانانی که قهرمانان اصلی و مثبت باشند.

وی افزود: به عنوان مثال ما در مورد غلامرضا تختی کاری انجام نداده‌ام اگر نکات ارزشی و معنوی این پهلوان را به تصویر کشیده بودیم کاری بسیار خوب از آب در می‌آید چرا که استقامت و صبر این پهلوان می‌تواند الگوی جوانان ما باشد و تولید چنین فیلمی می‌تواند از اعتیاد و گرایش جوانان به مواد مخدر و امثال آن جلوگیری کند.

تهیه کننده فیلم سینمایی «مردی که اسب شد» تاکید کرد: در دوران دفاع مقدس بچه‌های گردان‌ها و گروهان‌ها از جمله شهید خندان، شهید محسن رضوایی و شهید قوچه‌ای قهرمانانی بودند که اگر قصه زندگیشان در غالب فیلم در بیاید قطعاً تاثیرگذار خواهد بود چون اینها سوژه‌هایی بسیار بسیار ناب و تکرار نشدنی هستند اما جای چنین سوژه‌ها و قهرمانانی در سینمای ما خالی است.

وی تاکید کرد: ما در کشورمان قهرمانان گمنام زیاد داریم و به نظر من همین که کسی صبح از خواب بیدار می‌شود و به دنبال کسب و کار حلال می‌رود، خود یک قهرمان محسوب می‌شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها