امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۲:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80967
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با گشایش نمایشگاهی از آثار نقاشی «خسرو فائض» در صبا، دریچه ای به یک ایده نو در پیوند نقطه – ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با گشایش نمایشگاهی از آثار نقاشی «خسرو فائض» در صبا، دریچه ای به یک ایده نو در پیوند نقطه – خط و انتزاع برای مخاطبان رویکردهای زیباشناسی مفهومی در نقاشی گشوده می شود.  

این نمایشگاه که در روز دوشنبه 8 اردیبهشت در نگارخانه خیال نو گشایش می یابد شامل حدود هفتاد اثر در ابعاد مختلف است که حاصل جستجوها و رویکرد هنرمند طی سالهای اخیر در پیوندی خلاق میان  مفهوم نقطه و خط و ایجاد عرصه ای در کنش انتزاعی میان این دو محسوب می شود.

به گفته هنرمند تعدادی از این آثار دارای شخصیت بوده و به عنصر روایی نزدیکتر است اما عمده آثار به نمایش در آمده گونه ای رفتار با نقطه وخط و از پی آن رسیدن به حجم و چرخش در فضا است که در پس خود حامل معانی رمزی و سمبلیک برگرفته از ادبیات ، حکمت و عرفان نیز هست .

فضای کلی این مجموعه  از گونه ای وحدت بیانی و مفهومی برخوردار بوده و کلیه آثار به شکل کاملا ذهنی، خودانگیخته و بدون استفاده از مدل یا الگوی ذهنی از پیش، طراحی شده اند.

این آثار با تکنیک های «راپید روی گرافت» و «اکرولیک روی بوم» اجرا شده و تأثیر هنرمند را از دامنه مفهومی و زیبایی شناختی «نقطه» و حضور نمادین آن در گستره هستی به نمایش می گذارد.

نمایشگاه نقاشی های خسرو فائض با عنوان «نقطه -خط- نقطه» رساعت 16 روز دوشنبه 8 اردیبهشت در گالری خیال نو گشایش می یابد. 

این نمایشگاه تا 16 اردیبهشت همه روزه به جز ایام تعطیل از ساعت 10 تا 18 در نگارخانه خیال نو موسسه صبا واقع در خیابان ولیعصر –خیابان طالقانی- خیابان شهید برادران مظفر- شماره 125 ، پذیرای عموم بازدیدکنندگان خواهد بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها