امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۳:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80979
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
نشست خبری گروه لیان با حضور سرپرست گروه لیان محسن شریفیان و برگزار کننده کنسرت این گروه سید علی میرمحمدی و اهالی رسانه در تالار وحدت برگزار ...

نشست خبری گروه لیان با حضور سرپرست گروه لیان محسن شریفیان و برگزار کننده کنسرت این گروه سید علی میرمحمدی و اهالی رسانه در تالار وحدت برگزار شد.

سید علی میرمحدی در ابتدای این نشست گفت: در راستای حمایت از موسیقی بومی کشور از شریفیان درخواست کردیم با توجه به نیازی که مخاطب دارد، این کنسرت را برگزار کند. خوشبختانه اجراهای لیان تا به امروز با استقبال خوبی مواجه شده که امیدواریم ادامه هم داشته باشد. درخواست شریفیان داشت این بود که تعداد اجرا اهمیت ندارد و ماهیت اجرا است که اهمیت دارد.

شریفیان در ادامه این نشست  با اشاره به اجرای گروه لیان که در تاریخ 15 و 16 اردیبهشت برگزار می‌شود گفت: سعی می‌کنیم در این کنسرت لیان به نقش طنز در موسیقی و فرهنگ مردم بوشهر بپردازیم. طنز عنصری که می‌تواند در راحت کردن سختی‌های زندگی برای مردم نقش موثری داشته باشد.

وی افزود: ما سعی خواهیم کرد که در این اجرا به طنز و کاربردهای آن اشاره کنیم و می‌خواهیم فضای پر نشاط مثل بقیه کنسرت‌های گروه لیان داشته باشیم. در بوشهر بیشتر طنز تلخ وجود دارد و بذله گویی نقش مهمی در زندگی این مردمان دارد در بوشهر کمی  نسبت به شهرهای دیگر این ویژگی بارزتر است.

سرپرست گروه لیان خاطر نشان کرد: همین طنزها است که می‌تواند دردها را تسکین دهد و به خاطر همین هم هست که این طنز در زندگی مردم جریان دارد. یکی از اهداف ما در این اجرا این است که نشان دهیم کنسرت طنز خیلی چیز بزرگ و پیچیده‌ای نیست. البته این را هم باید بگویم که فعالیت در حوزه موسیقی با شرایط کنونی خود به نوعی طنز است.

شریفیان درباره انتخاب اشعار قطعات این کنسرت گفت: اشعاری که در قطعات کنسرت اجرا خواهد شد برگرفته از فرهنگ شفاهی موسیقی بوشهر و با تکیه بر ادبیات عامه است.

شریفیان در پاسخ به سوالی مبنی بر چگونگی دریافت مجوز این کنسرت گفت: خوشبختانه هیچ‌گاه برای برگزاری کنسرت در تهران مشکلی نداشتیم. پیش از این هم صحبت هایی شد که در بوشهر هم اجرا داشته باشیم که متاسفانه با واکنش برخی گروه‌ها این امکان میسر نشد.

وی ادامه داد: البته این مشکل مربوط به این دولت و آن دولت نیست و همیشه یک عده آدم هستند که با بخشی از موسیقی بوشهر مشکل دارند. این تفکرات همیشه بوده و ما هم به تفکرات این چنینی احترام می‌گذاریم و تنها خواسته ما این است که آنها هم کمی به ما احترام بگذارند.

شریفیان با اشاره به برگزاری جشنواره خلیج فارس در سال گذشته گفت: دفتر موسیقی از ما دعوت کرد که در این جشنواره برنامه اجرا کنیم و ما هم به همین خاطر حضور پیدا کردیم. اما الان که حدود یک سال از این موضوع می‌گذرد هنوز پولی بابت این اجرا به ما داده نشده است.

وی یادآور شد: متاسفانه فقط بلدیم شعار خلیج فارس را بدهیم و کار عملی در این حوزه نمی‌کنیم. گروه لیان از سال 90 آواهای دریانوردان خلیج فارس را ضبط کرد اما هنوز که هنوز است این کار منتشر نشده و در همین دفتر موسیقی مانده است. اقدامات فرهنگی از این دست را کشورهای حوزه خلیج فارس انجام می‌دهند. اما ما فقط بلدیم شعر بدهیم.

شریفیان در پایان این نشست در خصوص حواشی که پیرامون آلبوم «دینگومارو» پیش آمد گفت: بگذاری این آلبوم منتشر شود و بعد از آن پیرامون این موضوع سخن خواهم گفت و با دلایلی مستند از جریان‌ها و لایه‌های کثیفی که در موسیقی کشور جریان دارد، پرده بر خواهم داشت.
 
 
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها