امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۶:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80983
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 44
مجید ملانوروزی مدیر کل دفتر هنرهای تجسمی و رئیس موزه هنرهای معاصر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس درباره نمایشگاه بعدی این موزه که ...

مجید ملانوروزی مدیر کل دفتر هنرهای تجسمی و رئیس موزه هنرهای معاصر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس درباره نمایشگاه بعدی این موزه که به نمایش آثار گنجینه اختصاص دارد توضیح داد: بخشی از آثار گنجینه خارجی که تاکنون کمتر دیده شده است،‌ در نمایشگاه بعدی موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش درخواهد آمد.

او درباره این آثار توضیح داد: در این نمایشگاه آثار چاپ دستی،‌ مربوط به دوره‌های مختلف  روی دیوار خواهد رفت که شامل حدود ۳۰۰ اثر خواهد بود و نیمی از این آثار تاکنون به نمایش درنیامده است.

ملانوروزی با اشاره به روند آماده سازی نمایش این آثار گفت: قاب کردن این آثار کمی زمان بر است چرا که قاب خاصی باید داشته باشد.

ملانوروزی با اشاره به تمدید مدت زمان نمایشگاه «مروری بر هنر معاصر ایران» گفت: این نمایشگاه قبل از عید بازدیدکنندگانی داشت اما بعد از تعطیلات سال نو میزان استقبال از این نمایشگاه بسیار افزایش داشت و همچنین میهمانان خارجی بسیاری از این نمایشگاه بازدید کرده‌اند که به همین دلیل مدت زمان نمایش این آثار را دو هفته تمدید کردیم تا امکان بازدید برای علاقه‌مندان بیشتری فراهم شود.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایشگاه «سیری در هنر معاصر ایران»  عنوان نمایشگاهی است که از بهمن‌ماه سال گذشته در موزه هنرهای معاصر تهران برپا شده است. این نمایشگاه مروری تخصصی، تاریخی و تحلیلی برآثار دو تن از هنرمندان شاخص پس از انقلاب اسلامی ایران «ایرج اسکندری و کاظم چلیپا» دارد که تا نیمه اردیبهشت‌ماه سال جاری ادامه دارد و بعد از آن نمایشگاه بزرگی از آثار چاپی گنجینه خارجی این موزه پیش روی علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران شامل بیش از 3 هزار اثر ارزشمند ایرانی و خارجی است که آثار خارجی آن از سبک امپرسیونیسم تا پاپ‌آرت را شامل می‌شود.

پابلو پیکاسو، پل گوگن، جکسون پولاک،‌ کلود مونه، پل گوگن، پابلو پیکاسو، کامیل پیسارو، ونسان ونگوگ، کیس وان دونگن، ادوارد مونش، مارک شاگال، خوآن میرو، لوئیس والتات، واسیلی کاندینسکی، مارسل دوشان، ژرژ رنو، فرنان لژه، ژرژ براک، رنه ماگریت، سالوادور دالی، ویلم دکونیگ، مارک روتکو، اندی وارهول، هنری مور، مارینو مارینی، آلبرتو جاکومتی، امبرتو بوچینی و ... از جمله هنرمندان نقاش و مجسمه‌ساز بزرگ دنیا هستند که آثارشان در موزه هنرهای معاصر تهران نگهداری می‌شود.

آثار این هنرمندان در طول سال‌های اخیر چندین بار به نمایش عمومی درآمده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها